Konec stereotypům, kariéra čeká

Do souboru stereotypních představ o ženách neodmyslitelně patří tvrzení, že ženy strojům nerozumí. Konference Women in Power tyto stereotypy dokonale nabourává a dokazuje studentkám, že i ony mají příležitost se v technických oborech prosadit!

Na konferenci tě čeká společná snídaně, představení žen, které v Eatonu pracují, i firmy samotné. Na důvody, proč by studentky měl pátý ročník zajímat, jsme se zeptali Veroniky Zelené, studentky ČVUT, která v Eatonu píše bakalářku. „Součástí je také prohlídka laboratoří, prezentace projektů, setkání s manažery a možnost koučinku. Ten se skládá z kontroly životopisu a pohovoru nanečisto. Dozvěděla jsem se spoustu užitečných informací a byla jsem příjemně překvapená.“

Akce je zároveň skvělou příležitostí, jak poznat firmu a její kulturu zevnitř. To nám potvrdila i Veronika: „O konferenci Women in Power a Eatonu jsem se dozvěděla díky veletrhu iKariéra na ČVUT, kde studuju Teoretický základ strojního inženýrství. Oslovil mě HR manager z Eatonu a nabídl mi, abych se konference zúčastnila. Myšlenka akce a její program mě zaujal. Naši fakultu tvoří z 10 % ženy. Je skvělé, když firmy s předsudky něco dělají a podporují ženy v tom, aby se nebály technických oborů!“

Stáž, která má smysl

Veronika po konferenci do Eatonu nastoupila jako stážistka. Kromě nových zkušeností, znalostí a kontaktů jí stáž přinesla taky téma bakalářské práce – Pokročilé ovládání ventilů vznětového motoru s ohledem na emisní systémy. „Simulace k bakalářské práci provádím v programu GT-SUITE, který jsem před stáží neznala. Nebyl problém se v něm naučit, neboť lidé v Eatonu jsou velmi ochotní a vstřícní se vším pomoci. Setkáváme se i po práci, líbí se mi neformální atmosféra a fakt, že lidé dělají to, co je skutečně baví,“ dodává Veronika.

„O firmě jsem něco věděla, ale až díky konferenci Women in Power jsem poznala všechna odvětví, kterým se lidé v Roztokách věnují. Člověk se setká s možnými budoucími kolegy a udělá si mnohem lepší představu. Technicky zaměřeným slečnám účast na akci Women in Power jednoznačně doporučuji,“ prozrazuje Veronika nejjednodušší způsob, jak Eaton poznat.

Pokud se i ty chceš setkat se ženami pracujícími pro společnost Eaton nejen na technických, ale i na vedoucích pozicích, neváhej. Stejně jako Veronika budeš mít možnost vyzkoušet si pohovor nanečisto s firemními personalisty a uvidíš laboratoře, kde se testují prototypy. V neposlední řadě na tebe čeká skvělé jídlo a milý dárek. Další podrobnosti o konferenci najdeš na Facebooku.

Přihlas se ještě dnes na konferenci Women in Power, která se koná 25. dubna 2019. K dispozici je jen 50 míst, tak neváhej! Pro registraci kontaktuj Katku na: katerinakoci@eaton.com.