„S digitalizací jsme začali kolem roku 2010, kdy jsme se věnovali optimalizaci výroby, digitalizaci výrobní dokumentace a sledování využití výrobních zařízení. Na pracoviště jsme nainstalovali dotykové terminály, začalo se pracovat s digitalizací odhlašování operací. Vznikala digitální dvojčata produktu a komponent,“ vysvětluje Jiří Pospišilík, vedoucí projektového oddělení v Siemensu ve Frenštátě pod Radhoštěm.

 

Podstatou digitalizace je hledat technologie, nové možnosti a nebát se experimentovat. Je důležité začít analýzou potřeb a priorit společnosti. Nové nápady se testují a posuzuje se, nakolik zapadají do celkového konceptu firmy. Jako inspirace může sloužit internet, konference, exkurze, výměny zkušeností, školení, spolupráce s dodavateli a veřejné i interní sociální sítě.

Frenštátský závod testuje i virtuální realitu, která napomáhá například při návrhu pracovišť. Umožňuje totiž projít si prostor kolem pracovního místa a vylepšit jej z různých úhlů pohledu. V přípravě je nová generace rozhraní pro připojení strojů, automatizace sběru dat z procesů výroby a měření a automatizace datových procesů. Vzniknout by mělo také zázemí pro virtuální realitu, robotické centrum a také pracoviště pro měření, vizualizaci a diagnostiku procesů.

Digitalizace ale není jen o technologiích. Je především o samotných lidech. Pokud jsi kreativní, komunikativní a otevřený/á novým myšlenkám, určitě do Siemens zapadneš. Protože jeden člověk nezmění celý výrobní proces, je důležitá i schopnost týmové práce. Nechybí ani využití angličtiny.

„Pokud chcete něco změnit, musíte mít v týmu srdcaře, kteří hledají nové směry a mají odvahu jít do neznáma. Jsem rád, že já sám jsem součástí takového týmu,“ říká Pospišilík.

 

Kromě nových technologií si ve Frenštátě užiješ spoustu zajímavých benefitů. Na rok dostaneš svůj vlastní rozpočet v Benefit plus, který můžeš utratit podle svých preferencí. Zaplatíš si tak zaplatit třeba zájezd k moři, sportovní aktivity nebo třeba lístky na koncert. Oblíbené jsou i elektronické stravenky.

Kromě toho se můžeš těšit na řadu zajímavých firemních akcí. Například v rámci dobrovolnického dne se místo do kanceláře vypravíš do některé z neziskových organizací a jeden den vynaložíš svůj čas a úsilí na pomoc těm, kteří to potřebují.

*

Chceš se stát součástí Siemens? Mrkni, koho zrovna hledají!