Od nápadu k realitě

Digital Lab je pro DHL důležité proto, že jako všechny ostatní obří firmy se snaží předběhnout technologické trendy a úspěšně je implementovat do vlastní činnosti. O jaké trendy se jedná? V současnosti patří k velkým tématům například blockchain, ale velkou pozornost si zaslouží také umělá inteligence a automatizace. Díky zařízením, která se dovedou učit novým úkonům a sama nalézat optimální cesty ke správnému výsledku, by již v relativně blízké budoucnosti mohlo dojít k obrovské revoluci v mnoha aspektech našeho života. V Digital Lab jsou si toho plně vědomi, a proto se snaží v oblasti umělé inteligence experimentovat, testovat prototypy a následně hotové technologie neustále vylepšovat.

Chatboti patří k ukázkovým příkladům, jak umělou inteligenci (či zatím její zdání) využít. Digitální asistenti typu Amazon Alexa dokáží mnohonásobně zrychlit proces hledání potřebných informací. Díky tomu, že chatboti imitují přirozeně plynoucí konverzaci, je navíc jejich ovládání velmi intuitivní. Ne každý ví, kde přesně najdeme správný oddíl FAQ na stránce, ale všichni se umíme zeptat.

Podobně to funguje u všech chatbotů. Zatím ani jeden z nich nedokáže úspěšně projít Turingovým testem (tj. zcela napodobit lidskou konverzaci), ale pokud se náš chatbot zaměří na jednu oblast vědomostí, pak může být dokonce více užitečný než člověk. V současné době jsou chatboti ideálním nástrojem pro komunikaci se zákazníky či zaměstnanci. Očekávat lze rozšíření digitálních pomocníků například do medicíny.

Ověřeno v praxi

V DHL Information Services o užitečnosti chatbotů nepotřebují teoretizovat. S jedním z nich zaměstnanci komunikují velmi často. ASK NEO je přátelský robůtek, který odpovídá zaměstnancům na otázky ohledně záležitostí HR. Více než 1 500 zaměstnanců se na něj může spolehnout, pokud zrovna potřebují zjistit detaily ohledně dovolených nebo benefitů. Na rozdíl od svých lidských kolegů v kanceláři je k dispozici 24/7. A pokud si s něčím nedokáže poradit, pak vás na odpovědného člověka odkáže. To patří k hlavním funkcím chatbotů rovněž – schopnost rozpoznat, že ne vždy dokáží poskytnout dostatek potřebných informací. Zpětná vazba ve firmě je na ASK NEO velmi pozitivní a všichni si na něj rychle zvykli.

Konverzování s chatboty se brzy stane zcela běžnou součástí naší každodenní existence. Jejich užitečnost a snadná ovladatelnost dokáže ulehčit míru práce lidem, kteří by jinak museli odpovídat na obrovské množství stejných dotazů. Tempo hledání informací a potřeba mít odpověď hned se navíc neustále zvyšuje. V DHL si s rychlostí a přesností dobře rozumí nejenom při přesunu balíčku z místa na místo, ale i v prostředí jedniček a nul. Chatbot ASK NEO je toho jasným důkazem.

*

Chceš s robůtkem ASK NEO pracovat taky? Podívej se, koho právě hledají!