Udělej si každý den chvilku čas a rozšiř své obzory. Studovat můžeš online marketing, přírodní i humanitní odvětví, zdokonalit se v psaní, naučit se, jak udělat stylové webové stránky, zlepšit angličtinu a mnohem víc. Navíc po absolvování některých náročnějších kurzů můžeš získat celosvětově uznávaný certifikát. Tak proč to nezkusit?

Marketing, online marketing a programování

Obor, který je poslední dobou velmi populární. Pokud tě to táhne tímto směrem, ale máš vystudovaný jiný obor, nezoufej. Nyní je k dispozici opravdu velké množství kvalitních kurzů, které ti nastíní základní problematiku. A pokud jsi kreativní, své vzdělaní v jiném oboru můžeš mít jako výhodu.

Google Digitální garáž

Základní program pro všechny marketingové nadšence nebo podnikatele. Dostaneš základní rámec dovedností v online marketingu, zjistíš, jak se tvoří strategie nebo jak začít podnikat přes internet a další. K dispozici také v češtině.

Hubspot Academy

Jak na kvalitní obsah a co frčí na sociálních sítích? Naučí tě také jak prodávat online, jaký designe webových stránek přitáhne zákazníky nebo jak na e-mail marketing. Po úspěšném složení závěrečného testu získáš certifikát, který si můžeš dát například na LinkedIn.

Codecademy

Populární stránka, která tě naučí, jak vybudovat webové stránky od prvního příkazu. Chceš-li začít podnikat, nebo pokukuješ po práci programátora, webovka, která není udělaná dle šablony, vždy získá pozornost.

Vyber si, co tě zajímá

Při našem hledání nám neunikly webové portály, na kterých se můžeš vzdělávat v IT, Data Science, humanitních oborech nebo zlepšit nejen angličtinu. Navíc jsou některé z nich spravovány prestižními univerzitami a jejich odborné kurzy se opravdu vyplatí.

Alison

Po absolvování tvého zvoleného bloku si můžeš vybrat, jak chceš kurz ukončit. Získat můžeš buď diplom, nebo certifikát. Pokud se chystáš do zahraničí, může se ti to hodit. Pokud víš, na jakou pracovní pozici se budeš chtít hlásit, zvolit si také můžeš „Courses for Specific Jobs“ a mít větší vhled do oboru.

EdX

Podobný server jako Alison. EdX je navíc spravován Harvardskou univerzitou a svými kurzy také přispívají univerzity jako Berkeley, Boston University, The University of Queensland a desítky dalších. Všechny výukové bloky jsou zadarmo. Pokud budeš chtít certifikát, ten je zpoplatněný dle výběru kurzu a tím, která univerzita ho zaštiťuje.

Coursera

Portál, do kterého přispívají další univerzity jako Illinois, Stanford, Michigan State University… Navíc zde najdeš i seznam velkých korporací a dalších zaměstnavatelů, kteří certifikáty z těchto kurzů uznávají. Poskytují také placenou výuku, proto se pořádně podívej na podmínky.

Seduo

Stránky v češtině, které jsou zaměřené zejména na osobní a kariérní růst. Připraví tě na pohovor, naučíš se (nejen) business angličtinu, dozvíš se, jak obchodně myslet nebo skončíš s prokrastinací. Kurzy jsou vytvářeny odborníky na daná témata.