Teorie v praxi

Většina z nás má Olympus spojený s fotoaparáty. 70 % obratu společnosti ale tvoří výroba zdravotnických pomůcek a medicínských výrobků. Ty z nemalé části vznikají právě v Přerově. Není tedy divu, že tu své místo našel i Biomedicínský technik Michal, který nastoupil na stáž Optimalizace a validace výrobních procesů na oddělení Engineeringu. „Ze školy jsem si přinesl spíše teoretické znalosti, ale v praxi pracuji hlavně se stroji ve výrobě. To je samozřejmě něco úplně jiného. Jsou to velmi specifické stroje a vážně si cením toho, že kolegové jsou tak ochotní a vstřícní cokoli mi vysvětlit,“ pochvaluje si Michal, který dle svých upřímných slov tak příjemný kolektiv ani nečekal.

Úplně nové zkušenosti

Stejné pocity má i jeho kolegyně Diana, která stáž absolvuje také na oddělení Engineeringu. „Když nastane situace, kdy mi vědomosti při řešení problému nestačí, hned někdo z kolegů přispěchá na pomoc. Poprvé jsem se tu setkala třeba s výkresovou dokumentací,“ přiznává studentka oboru Biomedicínské techniky a bioinformatiky. „Za nejnáročnější ve své práci považuji dodržení všech legislativ, které souvisí s výrobou medicínských výrobků a splnění přesných požadavků pro konkrétní dokumenty,“ svěřuje se Diana, která by ale přesto každou pozici na oddělení Engineeringu považovala za práci svých snů.

Nejen pro techniky

Olympus ale nenabízí jen příležitosti pro absolventy s technickým vzděláním. Důkazem je Edita, která studuje Andragogiku a Sociologii a svoji stáž absolvuje na oddělení HR. Co má pocit, že jí chybí ze školy? „Těch věcí je hned několik. Ale týká se to hlavně pracovně-právního odvětví, které ve škole příliš neprobíráme i přesto, že je pro budoucnost dost potřebné,“ popisuje svou zkušenost z prvního střetu s praxí. Ze stáže by si ráda odnesla stálou pracovní smlouvu, zatím se ale spokojí i s dobrou náladou, kterou si denně odnáší. Její obavy z toho, že nezapadne do kolektivu, se ukázaly úplně zbytečné.

Přístup nad očekávání

Na stejném oddělení jako Diana sbírá zkušenosti i Vojta, student Biomedicínského inženýrství na Technické univerzitě v Ostravě. „Rozhodně jsem si nepředstavoval tak přátelskou atmosféru. Myslel jsem, že to není v tak velké firmě možné. Všichni se vám tady snaží situaci usnadnit a nabízí pomoc,“ pochvaluje si Vojta, který umí ocenit i vybavení kanceláří a práci s 3D myší. „Samozřejmě jsem se taky obával, že na práci nebudu stačit. Ukázalo se ale, že největší výzvou dnešní doby je udržet celý den potřebnou pozornost. Se zbytkem vždy někdo ochotně poradí,“ uzavírá zkušenost Vojta.

*

Chceš i ty startovat kariéru na Moravě? Olympus ti umí nabídnout zázemí velké společnosti s unikátním produktem i výhody menšího města. Prozkoumej to.