Nikčo, jak ses se dostala na Cannes Lions International Festival of Creativity?

V Praze je oficiální reprezentant festivalu firma Lionhearted, kterou vede pan René Jež. Kontaktovala jsem ho napřímo s tím, že se festivalu chci účastnit. On mi na můj zájem odepsal, že může za Českou republiku poslat pouze jednoho studenta. Poslala jsem mu svůj životopis a motivační dopis, proč bych se chtěla festivalu účastnit. A nějakým záhadným způsobem si vybral mě.

A co tě přivedlo na stáž do sídla Google?

Na tom festivalu v Cannes jsme dostali 48 hodinovou výzvu – vytvořit kampaň na určité téma. Naši práci jsme potom prezentovali porotě, která hodnotila všechny ty marketingové kampaně, všech těch firem, zadavatelů a reklamních agentur. Potom jsme dostali zpětnou vazbu a oni si vybrali nejlepší týmy a pozvali je do Googlu. Překvápko. Neměli jsme tušení, že soutěžíme o něco takového. Ale měla jsem štěstí, byla jsem ve vítězném týmu.

Dostala jsi po této zkušenosti nabídku práce v Google? A měla bys o to vůbec zájem?

Určitě bych zájem měla! Je to moje vysněná práce, pracovat pro Google. Jenomže dostat se do Google není úplně tak jednoduché. Dostali jsme nabídku účastnit se programu v Google, který se jmenije APMM. To je roční program pro studenty z celého světa, do kterého se můžou přihlásit a vyzkoušet si různé pracovní pozice v Google. Je tam také možnost přemístění na tři měsíce do jiné země, kde budou pořád pracovat na tom stejném úkolu, který dostali zadaný. Ale můžou se takhle na tři měsíce podívat i někam jinam. Na tento program je velký nával. Jelikož teďka dokončuju bakalářské studium, tak jsem nad tím opravdu hodně uvažovala. Jestli se do toho přihlásit nebo pokračovat na magisterské studium. Vyhrálo studium. Takže možná později.

A co tvoje cesta do Indonésie, jaké zážitky sis přivezla?

Když nějakou dobu člověk žije v naprosto jiné kultuře, tak mu to otevře oči. Začne uvažovat jinak. Pozná novou kulturu. Nové myšlení a chování lidí, a to ho vždycky nějakým způsobem obohatí.

*

Poslechni si celý podcast na SoundclouduSpotify nebo Apple Podcasts!