Kateřino, v jakém softwaru nejčastěji pracuješ?

Osobně jich používám hodně, ale je jich ještě mnoho, se kterými se chci naučit. Standardně k práci používám Photoshop, Ilustrator a InDesign. Na 3D věci pak Rhinoceros a renderuju v KeyShotu. Do budoucna mám v plánu začít používat ještě V-Ray.

Ke komu v oblasti designu vhlížíš?

U nás máme dost jmen, který jsou úspěšný a šikovný. Musím zmínit duo Olgoj Chorchoj, u kterých jsem navíc dlouho studovala a obdivovala, že dělají svoje věci a zároveň ještě učí studenty. Hodně mě bavilo, že ihned dávali aktuální zpětnou vazbu. Dále je to Lucka Koldová, která je šikovná. Spolupracuje i se značkami ze zahraniční, je ředitelka Brokis.cz. Pro mě je aktuálně nejlepší.

Mimo jiné budeš letos vystavovat na Designbloku, co to pro tebe znamená?

Je to pro mě jedna z prvních možností si něco sama vystavit. Vystavovala jsem sice už jednou na Design Weeku, ale jednalo se o malý projekt. Nyní je to velká výzva, u které se navíc hodně učím. Strašně mě to baví, je to něco, co jsem vždycky chtěla na vlastní pěst zkusit. A doufám, že to bude mít úspěch.

A s čím tam jdeš?

Vystavuji upcyklovaný nábytek ze starých novin. Jedná se o sérii stolků, které používají typografii z těch používaných novin. Upcyklace samotná je pak proces, kdy se vezme starý materiál odsouzený k recyklace a využije se pro jiný produkt. 

Poslechni si celý podcast na Soundcloudu, Spotify nebo Apple Podcasts.