Maruško, jak ses dostala k divadlu?

Začínala jsem tancem: přes balet, jazz, contemporary jsem se dostala až ke stepu. Všemu jsem se věnovala maximálně 3 měsíce, abych nasála techniku. U stepu jsem zůstala a několikrát jsem vyhrála mistrovství světa. Potom jsem soutěžila ve hře na klavír, kde jsem také bodovala. Bylo tedy jasné, že po základní škole půjdu na konzervatoř. Rozhodovala jsem se mezi stepem a klavírem, a můj tehdejší trenér stepu mě navedl na herectví.

Která role je tvoje nejoblíbenější?

Já miluju všechny. Opravdu. Tohle je na tom povolání nejkrásnější. Člověk během těch rolí objevuje sám sebe. Máte možnost vytvořit někoho úplně jiného, ale stejně jste to z velké části vy plus pohybový doplněk.

Ty jsi vyhrála cenu Jantar za nejlepší muzikálovou zpěvačku. Byla to tvoje první nominace?

Ano. V muzikálu Kočky jsem získala jednu roli a vzápětí druhou. Účinkovala jsem tedy na každém představení, jen role jsem střídala. Proběhla jedna premiéra, druhá premiéra a najednou jsem zjistila, že jsem nominovaná! Nevím, jak to vysvětlit, ve 22 letech není vůbec standardem zažít nominaci v soutěži Jantar. A ještě ke všemu vyhrát.

Co ti ve tvé kariéře nejvíce otevřelo dveře dál?

Dál to bude rozhodně televizní show Tvoje tvář má známý hlas. Producentka mi také nabídla roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě II. Nově mě tedy můžete potkávat jak na pódiu, tak na televizních obrazovkách. 

Poslechni si celý Maruščin příběh na SoundclouduSpotifyApple Podcasts nebo Google Podcasts.