Kateřino, momentálně pracuješ na výzkumu a snažíš se motivovat mladistvé, aby se rozvíjeli a neseděli jenom doma u televize. Jak?

Všemi možnými cestami se snažím podpořit studenty, protože vím, jaké byly moje začátky a strašně bych ocenila, kdyby něco takového bylo už za mě. Rozjíždíme navíc další projekt, kde se snažíme středoškolákům zprostředkovat stáže. Chceme naše aktivity provázat. Student se například podívá na konferenci, zalíbí se mu firma a my pak zařídíme stáž v ní. Se dvěma kamarády na to založíme novou firmu, ale všechno je ještě v úplných začátcích. Už nyní alespoň pracujeme s malou databází studentů a posíláme je na testovací stáže, podle výsledků budeme dál postupovat.

Ty jsi sama byla na nějaké stáži?

Já jsem pořád stážovala jenom v laboratoři, kde začátky byly docela těžké. Člověk tam přijde a absolutně neví, co má dělat a ničemu nerozumí. Sice mám mentora, ale musela jsem si hodně zjišťovat sama. Například byl problém s pojmy, které jsou tam zavedené a já vůbec netušila. První rok byl hodně poznávací, pořád jsem si četla nějaké knížky, abych to dohnala, ale postupně to bylo lepší a lepší.

Co tě motivovalo to nevzdat?

Nejsem ten typ, co by dokázal něco vzdát. Ani moje aktuální projekty, beru je jako své děti.

Máš ještě nějaké další cíle do budoucna?

Já si nerada stanovuju nějaké cíle, protože se neustále mění a přišla jsem na to, že je pro mě lepší kontinuálně něco budovat, než jenom plnit nějaké stanovené cíle.

Poslechni si celý příběh na SoundclouduSpotifyApple Podcasts nebo Google Podcasts.