Blaku, jaké návyky by měl mít každý recruiter?

Dobrý recruiter by měl mít disciplínu, emoční inteligenci a vytrvalost. Dělat věci i v době, kdy jsou těžké. Překonávat problémy, i když to bolí a nevzdávat se. Je například nutné se přemluvit a zavolat kandidátovi s tím, že je odmítnutý. Tohle je věčně trvající problém recruiterů, protože volat 5 lidem za sebou a říct jim, že nejsou přijati? To není vůbec hezká záležitost, nikdy se nám do podobných hovorů nechce. 

Emoční inteligence je důležitá v tom, abychom poznali, v čem jsou lidé opravdu dobří. V našem oboru je také důležité budovat vztahy a potřebujeme i velkou odolnost vůči stresu. Na každou pozici představíme cca 4-8 kandidátů, přijatý ale může jen jeden. Jinými slovy, v 90 procentech případů je kandidát odmítnut.

 

Měl jsi tyto dovednosti vždycky, nebo ses je musel naučit?

Řekl bych, že je to mix. Disciplína jde u mě nahoru-dolů, záleží často i na náladě. Když se třeba nudím, ztrácím ji. Emoční inteligence je dar od mých rodičů a také mělo vliv moje celoživotní cestování. Díky tomu vnímám věci pozitivně, navíc se projevuje moje tradiční americká výchova. Obecně jsme hodně pozitivní národ, a ten kontrast pozoruji ještě více potom, co žiji posledních 19 let v Česku. Na rozdíl od typického Čecha jsem mnohem víc pozitivní, až mi to tady často lidi připomínají. Já si tak nepřijdu, v posledních letech jsem to dokonce omezil. Kdybych tady vybalil klasického Američana, asi by se mě všichni lekli. V USA jsem sportoval a pokud si představíš klasické scény z filmů, tak nejsou vůbec daleko od pravdy. Trenéři, fanoušci i hráči jsou opravdu takto nabití energií a nadšením.

Podle statistik je Česko dokonce druhý nejdepresivnější národ v Evropě.

A zajímavé přitom je, že když se podíváš na statistiky expatů, vychází Česko jako nejlepší místo pro život. Milujeme tuto zemi a chceme tady být. Z Prahy se stalo naprosto kosmopolitní a západní město. Naučil jsem se ale, i díky české rodině, že je nutné podávat informace správnou cestou. Pokud někomu řeknu, že od něj potřebuji víc pozitivního myšlení, nepochodím u něj. Když naopak vysvětlím svůj pohled a řeknu, proč by se to hodilo, je přijetí výrazně lepší.

*

Jaké moderní postupy GoodCall využívá a co nás čeká na budoucím trhu práce? Poslechni si celý podcast na SpotifyApple Podcasts nebo Soundcloudu