A jak na to? Nejprve...

Zmapuj terén

Seznam se nejen s ostatními pracovníky, ale s celkovou kulturou firmy, v níž pracuješ. "Ostatními pracovníky" nemyslím jen tvé dva fyzicky nejbližší kolegy - toho napravo a nalevo od tebe. Jde minimálně o všechny, kteří jsou pro tvou práci nějak významní. Chápu, že ve velkých nebo dokonce mezinárodních firmách je to nadlidský úkol, ale alespoň to zkus.

Využij k tomu všech možných teambuildingových akcí, zapoj se do různých mimopracovních aktivit nebo se přihlas do dobrovolnických programů organizovaných vaší společností. Zkus sám nějaké akce navrhnout či přímo zorganizovat. Nemusí jít o nic velkého. Prostě jen objednej do kanclu pizzu nebo pozvi své kolegy na kávu či do kina. Brzy se z tebe stane takový "spojovací uzel", který bude mít o lidech v kanclu větší přehled než celé vedení.

Buď zajímavý

K tomu, aby ses stal výjimečným, na sobě potřebuješ zamakat. Musíš umět nebo znát něco, co nedokáže každý druhý. To je prostě nezpochybnitelný fakt v případě, že chceš jít férovou cestou.

Měj přehled o všemožných vzdělávacích akcích, navštěvuj kurzy a workshopy prohlubující tvé pracovní znalosti a dovednosti,  sleduj odborníky ve svém oboru online a čti, co to dá. Neboj se přitom sáhnout do zahraničních zdrojůZpůsobů, jak se zdokonalit v tom, co děláš, je celá řada. Přehled aktuálních vzdělávacích akcí můžeš získat třeba sledováním našeho pravidelného Deníčku akčního hrdiny. A mimochodem - takovým přehledem zazáříš i u svých kolegů. Když jim doporučíš kurz nebo hodíš tip na zajímavé čtivo, budou tě mít hned o něco radši.

Buď aktivní

Neboj se převzít iniciativu. Pokud například ve společnosti, v níž pracuješ, vidíš prostor pro zlepšení (ať už na produktové nebo interní úrovni), nadhoď to na nejbližší poradě. Navrhni změnu. Neměj strach vyjádřit svůj názor, i když se liší. Neboj se poskytnout konstruktivní zpětnou vazbu ostatním a zrovna tak se nestyď požádat je o feedback na vlastní práci.

Když se netrefíš a tvůj nápad se nesetká s pozitivním ohlasem hned, nevěš hlavu. Skutečná snaha se vždycky nakonec někde projeví. A když několikrát pomůžeš kolegovi najít cestu z průšvihu, kterou sám nevidí, můžeš vzít jed na to, že se příště zastaví zas a ty získáš auru člověka, který má o všem jasný přehled.

Buď samostatný

To, co tě může vytáhnout nad ostatní téměř raketovou rychlostí je, že budeš pracovat na tom co je potřeba, ne na tom, co je snadné. Jestli existují úkoly, do kterých se ostatním nechce a leží ladem, s chutí (alespoň zdánlivou) do nich! Staň se mistrem oblastí, o než ostatní nechtějí ani zavadit. Budeš osoba, která ví, co je potřeba a dělá na tom. Vedení si tě spojí s konkrétními výsledky - především pokud to, co děláš, usnadní managementu práci.

Dělat primárně to, co je důležité, závisí na tom, jak dobře si zvládneš stanovit priority. A k tomu právě potřebuješ jistou dávku samostatnosti. Jistě, můžeš s každou nejasností běhat za vedením, ale to často daleko  víc ocení, zvládneš-li o takových věcech přemýšlet a rozhodovat samostatně a samozřejmě správně. Je to trochu risk, to ano, ale pokud se osvědčíš, vyšvihne tě rovnou na vrchol.

Být samostatný a zároveň týmový se nevylučuje. Pracovat samostatně pouze znamená, že si svou práci dokážeš sám zorganizovat a zajistit si k ní vše, co je potřeba bez dalších prostředníků ("Můžeš se, prosím, zeptat Martina, jestli mi pošle tu prezentaci?").

Uznej chybu, pokud ji uděláš

I mistr tesař se někdy utne. Stát se profesionálem ve svém oboru s sebou jistě přináší velkou zodpovědnost, na druhou stranu ale určitě ne takovou, která tě bude děsit ze spaní.

Já osobně si nejvíc vážím profesionálů, kteří se nebojí přiznat, že udělali botu. Jsou to lidé stejně jako každý, a pokud šéf není úplně mimo, rozhodně to není důvod k vyhazovu. I ten největší profesionál se neustále učí a nejlépe se naučí z vlastních chyb. 

Pokud v tuhle chvíli tutláš nějakou tu chybičku před šéfem, ven s ní. Ber to jako příležitost k tomu, ukázat šéfovi, že se umíš z chyb poučit, napravit je a růst z nich. Není nic lepšího než profesionál s lidským přístupem ke své práci a k sobě samému.