Platové očekávání si rozmysli doma

Nikdy nechoď na pohovor bez přípravy. Asi tě už napadlo spočítat si, kolik potřebuješ na život a zmapovat si svoje životní náklady – nájem, jídlo, oblečení, doprava, spoření, koníčky... Takže tušíš, kolik peněz musíš nejméně vydělat. Částka, která ti vyjde, by měla být základem pro budoucí vyjednávání o mzdě. Taky víš, kolik ti dávali v minulém zaměstnání. Tvoje dřívější výplaty zřejmě nastavily tvůj životní standard. A ten si chceš udržet nebo spíš zlepšit.

Jenže firma neurčuje tvůj plat ani podle mezd u posledního zaměstnavatele, ani podle tvých životních nákladů. Její výši ovlivňuje jednak to, jak se za podobnou práci platí jinde (situace na trhu práce), jednak úroveň odměňování ve firmě (některé firmy platí lépe, jiné hůř). Rozhodně se nesnaž mzdu prostě uhodnout. Potřebuješ data. Tady rychle a snadno zjistíš, o kolik si na konkrétní pozici můžeš říct.

Jak reagovat při pohovoru

Neptej se na výši budoucího výdělku jako první, tuto otázku by měl otevřít personalista. Až se zeptá, řekni rozpětí, kde jako dolní hranici řekneš částku, kterou si myslíš, že je firma ochotná maximálně dát, a horní hranici plus zhruba dvacet procent. Na základě svého průzkumu třeba odhaduješ, že firma na dané pozici může nabídnout 30-35 tisíc. Proto ty řekneš, že očekáváš plat 35-40 tisíc. Tak budeš vypadat jako silný kandidát, kterého si firma bude moct dovolit, když půjde na kraj svých možností. To, že jsi silný kandidát, je ale potřeba prokázat skvělým výkonem ve výběrovém řízení. Nestačí si jen říct o vysoký plat. 

Lepší představu o situaci na trhu najdeš zde.

Dej si na čas

Odpověď na otázku o mzdě se můžeš snažit i odkládat. Manažera, který má moc rozhodnout o tvém nástupním platu, totiž často nepotkáš hned v prvním kole. Často se otázce platu dá úspěšně vyhýbat poměrně dlouho a nakonec se může stát, že když se o platu odmítneš bavit až do samého závěru výběrového řízení, dostaneš víc. Máš totiž už lepší vyjednávací pozici – máš víc informací o nabídce, víc času na vlastní průzkum platů, menší konkurenci a jasný signál, že má firma o tebe zájem.

Když chceš diskusi o platu zahrát do autu, můžeš říct třeba:

Nechci se o platu bavit teď, dokud přesně nevím, co by se ode mě očekávalo. O podmínkách se můžeme bavit, až když o mně budete mít vážný zájem a já budu vážně uvažovat o vaší nabídce.

nebo

Nechci se o platu bavit hned v prvním kole výběrového řízení. Pokud o mě budete mít zájem, rád si poslechnu vaši nabídku. Samozřejmě mám představu o tom, jak se pohybují platy na mé pozici, a o práci u vás mám zájem, takže bychom se určitě na podmínkách dohodli.

Když tě personalista bude tlačit do konkrétní odpovědi, jen zopakuj to, co už zaznělo – tedy, že to necháte na později, podle toho, jak se bude přijímací proces vyvíjet.

Když tě postaví před hotovou věc

Může se stát, že místo otázky o tvé představě ti personalista rovnou sám řekne, jak je pracovní místo ohodnocené. Když vyloží karty na stůl, pak to není nějaká hra, ale otevřenost. V tomto případě chce, abyste si oba ujasnili vše důležité hned na začátku. Pokud očekáváš víc peněz, je vhodné se hned ozvat. Určitě nechoď na další kolo přijímacího pohovoru, pokud ti nabízená částka nevyhovuje. Pokud necháš informaci o výši platu bez komentáře, bere se to jako souhlas a v dalších kolech už by se tvůj postoj neměl zásadně měnit.