Seznámit se s prací na papíře nebo na obrazovce je fajn, ale vyzvědět detaily tvé potenciální pozice tváří v  tvář personalistovi, ti může přinést mnohem přesnější informace.

Hloupý, kdo se neptá

Zeptej se, jak by měl vypadat průměrný den zaměstnance na pozici, o níž se ucházíš. Budeš dělat v týmu? Co přesně mysleli tou "flexibilní pracovní dobou", kterou nabízeli v inzerátu? Zaučí tě případně někdo? A jak? Zajímej se i o to, jakým způsobem se rozdělují úkoly, a jaká část z nich by dopadla na tvoje bedra. Nepřemýšlej v tu chvíli nad tím, jestli tě vezmou nebo jestli náhodou nevypadáš jako šťoura a ptej se.

Také si zjisti, jestli chodí lidé na oběd spolu nebo zůstávájí na svých místech. Je to veskrze nevinný dotaz, ale můžeš se díky němu dozvědět něco o firemní kultuře a celkové atmosféře. Protože pokud nemají zaměstnanci čas nebo chuť na to odejít z místa na jídlo, možná, že míříš někam, kde hrozí přepracovanost, únava, nevraživost nebo nepohoda.

Také klidně a otevřeně vyzvídej, jestli pozice vznikla nově nebo se po někom uvolnila. V případě, že zaměstnavatel projeví nervozitu po položení takové otázky, může to znamenat, že se z nějakého důvodu na nabízeném pracovním místě střídají často lidé a hrozí, že tě po nástupu čeká nějaké nepříjemné překvapení.

Ukaž svou znalost, projev zájem

Nezapomínej, že otázky jsou projevem zájmu z tvé strany a skvělou příležitostí, jak zapůsobit na tvého potenciálního zaměstnavatele. Jestliže sis dopředu zjistil/a dostatek informací o firmě, neměl by být problém pobavit se o zajímavých projektech společnosti nebo se zaměřit na jejich cíle a zeptat se, jakým způsobem bys mohl/a přispět právě ty.

Demonstruj svůj zájem a zanech tak v personalistovi po tvém odchodu dobrý pocit z toho, že víš. Nepůsobíš pak jako zoufalec, který hledá za každou cenu nějakou práci, ale jako cílevědomý člověk, který ví, co chce a tím je právě práce v té jediné konkrétní společnosti.

A když už jsme u toho dojmu - nestyď se zeptat, jestli po skončení pohovoru existují nějaké důvody, proč zaměstnavatel pochybuje o tvojí schopnosti dobře naplňovat úkoly spojené s prací v dané společnosti. Dáváš tím druhému možnost zamyslet se, a pokud se najde něco nejasného, pak zase ty máš příležitost na místě vysvětlit, proč je situace jiná než se zdála na první pohled (první poptání).

Když se nezeptáš, zbytečně si tím zavřeš cestu a možná necháš v zaměstnavateli nerozřešené pochyby. Navíc tím projevíš schopnost komunikovat i "nepohodlné" záležitosti a snahu řešit případné nejasnosti hned, "face to face".

Staré pořekadlo říká: "líná huba, holé neštěstí". Jiné staré pořekadlo říká: "mluviti stříbro, mlčeti zlato". Než se pořekadla dohodnou, nech si poradit ode mě a alespoň při pohovoru neměj zavřenou pusu, která by tě svým tichem mohla připravit o vysněné místo.