Co do životopisu?

Každý ajťák dneska potřebuje angličtinu, bez té je doslova nepoužitelný. Svoje CV si proto vytvoř rovnou v angličtině. Zkušenosti uveď chronologicky (od poslední až po tu nejstarší), u relevantních nezapomeň rozvinout náplň práce a zmínit, s jakými technologiemi jsi pracoval/a a co vše se ti povedlo.

Zkušenosti mimo obor vypiš jen v bodech, případně zvaž, zda je vůbec uvádět (brigádu v Mekáči tam fakt mít nemusíš). Ve tvém CV by se rozhodně neměly objevit dvě věci: pravopisné chyby a nepravdy. Víc tipů k CV přímo od personalistů najdeš třeba tady.

Příprava na pohovor

CV prošlo a čeká tě interview? Skvělá zpráva! Tady je pár otázek, které padnou téměř na všech pohovorech, takže bude dobré se nad odpověďmi v klidu zamyslet předem.

Proč chcete pracovat zrovna pro nás? Být o společnosti dopředu informovaný je naprostý základ. Odpověď hledej na webových stránkách firmy, na jejich sociálních sítích (Instagram bývá často místem pro komunikaci jejich kultury) a samozřejmě na Proudly. :) 

Jaké je vaše platové očekávání? Ano, v IT se berou pěkné peníze. Ale jako u každé první práce je potřeba počítat s tím, že ze začátku je to vždycky méně, aby bylo kam růst. Zůstaň proto nohama na zemi. TIP personalistů: u finančních představ uveď raději rozptyl – za co chceš nastoupit a kam se chceš posunout, když se osvědčíš.

Z jakého důvodu jste odešel/odešla ze svého předchozího zaměstnání? Ať už to bylo jakkoliv, nikdy nepomlouvej předchozí zaměstnavatele. Je třeba umět jasně vysvětlit ukončení spolupráce, emoce stranou.

Na pohovoru

Cílem osobního setkání je zjistit, jestli se do firmy hodíš, stejně tak ale budeš i ty posuzovat, jestli se firma hodí k tobě. Musí to být vzájemné. Proto se ptej na vše, co tě zajímá a co ti třeba není úplně jasné. Vyvaruješ se tak tomu, že do práce nastoupíš s lichým očekáváním. V každém případě měj vždy na budoucího zaměstnavatele připravené alespoň dvě tři otázky. Jaké? Inspiruj se tady.

Pohovory probíhají v každé firmě trochu jinak. Trendem v IT jsou jednokolová výběrová řízení, kterých se účastní většinou zástupce z personálního, vedoucí týmu a někdy i manažer projektu nebo seniorní programátor, který ti zadá nějaký praktický úkol. Taková početní převaha může leckoho rozhodit, nicméně obrovsky to šetří čas oběma stranám. Pořád je tu ale hodně společností, ve kterých se setkáš se složitým vícekolovým výběrkem, kde se kandidáti potkávají se zástupci různých úrovní managementu postupně.

 

A co na sebe?

I když má společnost uvolněnou firemní kulturu, vždy přijď v čistém oblečení, pánové alespoň košili nebo minimálně tričko s límečkem, dámy třeba sáčko nebo elegantnější top. Chybu neuděláš, ani když se na dress code zeptáš přímo personalisty, třeba během domlouvání termínu pohovoru.

To nejpodstatnější bylo řečeno, takže teď už si jen vyber tu správnou nabídku pro tebe a ať to klapne! :)