Většina uchazečů o práci se při pohovoru tolik soustředí na správné zodpovězení otázek personalistů, až zapomíná na to podstatné – že na pohovoru jsou proto, aby se ptali i oni. Pokud dostaneš na pohovoru prostor na tvoje dotazy, nejhorší je říct: „No, vlastně mě teď nic nenapadá.“ Pokládat správné otázky je při pracovním pohovoru důležité. Zaprvé, pokud se správně ptáš, můžeš tím potvrdit svoje kvality pro danou pozici. Zadruhé, pohovor je příležitost zjistit, jestli jsi ve firmě, kde chceš skutečně pracovat.

Dali jsme dohromady 10 otázek, které zvýší tvoji šanci na úspěch. Vyber si ty, které ti sednou a které tě nejvíc zajímají. Než se vypravíš na další pohovor, připrav si ideálně tři až pět otázek. Můžeš si jich klidně připravit i více, ale řadu odpovědí nejspíš dostaneš, ještě než budeš mít možnost začít se ptát.

1. „Co musí hlavně umět nebo mít člověk, aby na této pozici uspěl?“ případně „Které schopnosti a zkušenosti by měl mít váš ideální kandidát?“ Tohle jsou výborné otevřené otázky, které donutí toho, s kým mluvíš, vyložit karty na stůl a vyjádřit, o co přesně usiluje. Pokud zmíní něco, co o tobě zatím nepadlo, máš šanci toto téma otevřít.

2. „Jaké úkoly nebo projekty by mě po mém nástupu čekaly jako první?“ případně „Čeho by podle vás měl nováček na této pozici dosáhnout v prvních dnech a měsících?“ nebo „Jak vypadá typický den na téhle pozici – v čem můžu nejvíc pomoct?“ Tyto dotazy nejenže ukáží, že rovnou přemýšlíš o tom, jak týmu pomoci, ale také to zaměstnavatele pobídne, aby si tě v dané pracovní pozici představil.

 

3. „Co se vám na práci v této firmě nejvíc líbí?“ nebo „Jak dlouho tady pracujete a co vás na vaší práci baví?“ či „Jak se firma změnila od doby vašeho nástupu?“ Těmito otázkami přiměješ člověka, který s tebou vede pohovor, aby se trochu otevřel i v osobní rovině a podělil se s tebou o své pocity. Jeho odpověď ti pak navíc poskytne jedinečný vhled do toho, jak jsou stávající zaměstnanci s prací spokojení. Pokud tvůj protějšek s odpovědí otálí, mělo by to být výstražným znamením.

4. „Co na nabízené pracovní pozici považujete za úspěch?“ Ukážeš, že chceš být úspěšný/á a dozvíš se, jak se posunout kupředu. Zároveň zjistíš, jestli je to pro tebe ten správný směr, který hledáš.

5. „Máte nějaké pochybnosti ohledně mé kvalifikace?“ Tímto dotazem prokážeš, že věříš v sebe a své zkušenosti. Současně zjistíš, jak nadějně to s tebou vypadá do druhého kola.

6. „Nabízíte další vzdělávání a profesní trénink?“ nebo Je šance vyjet pracovně do zahraničí třeba na stáž nebo na konferenci?“ Díky tomuto dotazu ukážeš, že máš zájem dále si rozšiřovat obzory a touhu růst se zaměstnavatelem.

 

7. „S jakými kolegy budu spolupracovat nejvíce?“ nebo ještě lépe „Můžete mi přiblížit můj budoucí tým?“ Uvědom si, jak jsou otázky postavené – už předpokládají, že danou práci získáš (a odpověď personalisty ti to možná potvrdí) a zároveň osvětlí, s jakými lidmi se budeš denně v práci setkávat, takže dobře poslouchej.

8. „Co mi můžete říct o vašich nových produktech a plánech do budoucna?“ Při téhle otázce se můžeš blýsknout, takže nepodceňuj povinný domácí úkol před každým pohovorem – projít si web zaměstnavatele a zjistit si o něm co nejvíc. Otázkou ukážeš zájem i iniciativu a dostaneš odpověď na to, co zaměstnavatel chystá dál.

9. „Kdo byl na téhle pozici přede mnou?“ Touto přímočarou otázkou zjistíš, jestli byl předchozí zaměstnanec povýšen, vyhozen nebo zda sám podal výpověď, případně odešel do důchodu. A taky ti napoví, jaká budoucnost by tě na této pozici mohla čekat.

 

10. „Co je dalším krokem k tomu, abych místo získal/a?“ Ideální poslední otázka, na kterou se nezapomeň zeptat. Ukážeš, že se chceš účastnit procesu a pobídneš personalistu, aby ti řekl, kolik dalších lidí se o pozici uchází a jaké máš šance. Možná ti i s trochou štěstí odpoví: „Další krok už není, bereme vás!