Co si budeme povídat, na vzhledu záleží. Třeba ve chvíli, kdy vcházíš do domu, který spíš připomíná zámek, sousedí s Grébovkou a přestože stojí v centru Prahy, je všude okolo dokonalý klid. Do K10 dobíhám s malým zpožděním, což není problém. Protože má ale dům tři nadzemní patra a jedno další je schované pod zemí, je trochu problém dohledat skupinu lidí, kteří na prohlídku dorazili na čas.

foto: Andrea Sovová

Nakonec se se zbytkem potkávám v podkroví, kde Šimon Vodrážka (aka digitální ředitel Story TLRS) zrovna odpovídá na zvědavé otázky. „Kolik se do K10 vejde lidí?“ „Plánujeme tady 120 míst.“ „Kdy to bude hotové?“ „Otvíráme v červnu, ale doufáme, že na 120 procent celá vila poběží koncem léta.“ „Nebude tu problém s internetem?“ „Internet je základ, bez kterého se nikdo z nás nepohne. V tomhle domě nebude nic důležitějšího. A chceme, aby se dalo připojit odkudkoliv, takže i venku ze zahrady.“ No a tak dál...

Mám štěstí, že si můžu celou vilu projít ještě jednou, však víte, protože jsem přišla pozdě. Dostávám tedy B2C osobní výklad a tak vyzvídám. Kromě toho, že ve vile přebýval dánský velvyslanec s rodinou a svým týmem (do té doby, než to zjistila dánská média a tohle předimenzované ubytování mu zatrhla), se tu taky točilo několik filmů. Z těch úplně nových třeba Renčova Lída Baarová (jeden z klenotů současné české kinematografie, chacha), anebo scény z Gangster Ka.

foto: Andrea Sovová

Zajímavosti bychom měli, teď k tomu důležitějšímu. Pokud tě ani Lída Baarová nepřesvědčila, ptáš se teď na zásadní otázku – proč bych měl jít pracovat do coworku?! Pokud jsi freelancer nebo malá firma, rozhodně to má pro tebe spoustu výhod. Kluci z firem by byli rádi, kdyby všichni v domě na projektech dokázali spolupracovat. Potřebuješ fotografa pro pár webových fotek? Vyběhneš po točitých schodech o patro výš a máš ho! Ideální svět. Samozřejmě to není povinností. Když budeš chtít být zakaboněný solitér, členem K10 můžeš být i tak. Ale kdo by nepomohl kolegovi v nouzi, co říkáš?

Vila na Koperníkově ulici ale nebude jen o nikdy nekončící práci. Kromě stolů a prostoru pro klepání do notebooku, budeš mít k dispozici taky skvělou relax zónu. A přiznejme si, kdo z nás má v kanclu saunu, výřivku, posilovnu a venkovní bazén? My v Proudly to bohužel nejsme.

foto: Andrea Sovová

Pokud ti nešéfuje volná noha a už teď víš, že se ti vedení tvé práce nepodaří přesvědčit ke stěhování, pořád ještě nemusíš brečet. Ne tak úplně. V plánu vily je totiž několik druhů členství. Od full-timového, přes „pracuju, ale zase ne tolik“, až po verzi „chci se kamarádit“. Za pět stovek na měsíc se tak můžeš přidat do party, a kromě pár pracovních hodin a pár hodin čvachtání v bazénu, budeš mít taky vstup na všechny akce a přednášky, které se v K10 budou pořádat.

Sečteno podtrženo, K10 je aktuálně věc, která v Praze frčí. Pokud se chceš dozvědět ještě víc, prozkoumej webovky, nebo se rovnou zastav na Koperníkovu 10. Za mě rozhodně velký dobrý.