I když to nemusí být na první pohled úplně zřejmé, při každodenní cestě do práce přijdeš do styku se spoustou zajímavých technologií, které dělají tvůj život jednodušší. Při cestách vlakem potkáš třeba inteligentní železniční výhybku, která zrychluje dopravu a usnadňuje ovládání. Ve městě tě potom zastaví chytré semafory: na centrálních počítačích se sleduje intenzita dopravy a díky tomu je možné zkrátit či prodloužit trvání zelené tak, aby se dalo městem projet co nejrychleji.

Mezi další šikovná řešení, kolem kterých nejspíš projdeš bez povšimnutí, patří třeba i analyzátor plynů, který slouží k přesnému měření emisí a zlepšování životního prostředí v okolí továren. I takové systémy a vychytávky vymýšlí lidé v Siemensu. Siemens totiž není jen výrobce elektroniky, ale i producent chytrých nápadů, inovací a patentů! 

Nenápadný gigant

Co asi nevíš, je, že Siemens je jedním z největších zaměstnavatelů v ČR. Jejich vychytávky, elektrotechnické produkty a řešení míří do průmyslu, energetiky, zdravotnictví i dopravy a infrastruktury. Výsledky práce stovek vývojářů Siemensu ovlivňují náš život prakticky denně. Naskakuje ti husí kůže při představě práce v technologické firmě, která u nás působí už od 19. století? Nemusí.

V Siemensu drží krok s dobou a nenechávají nic náhodě. Právě díky své historii ví, že technologická firma bez inovací nepřežije. Věnují se trendům jako je autonomní robotika, blockchain, 3D tisk, cyber bezpečnost, umělá inteligence a internet věcí, ale také těm, o kterých se tolik nemluví, například udržitelnému skladování elektřiny nebo důležitosti kvalitních materiálů.

V Plzni dobře, co v Praze?

Po Praze a Brně Siemens otevírá vývojové centrum právě v západočeské metropoli. Pokud jsi i ty fanda inovací a moderních technologií, věz, že na tebe v Plzni čeká několik volných pozic, nehledě na to, jestli už máš studia za sebou, nebo ještě bojuješ. V Plzni totiž vznikají i takové věci, jako je třeba řídící systém PLC Simatic, který ovládá výrobu v Plzeňském Prazdroji nebo mladoboleslavské Škodovce!

Mrkni, co Siemens nabízí a třeba se i ty budeš moct brzy podílet na chytré budoucnosti nebo jiném z víc než padesáti aktuálních projektů. Nemusíš sedět jenom v pražském Karlíně, abys držel/a prst na tepu doby!

 

Buď svým vlastním pánem

Při práci mají vývojáři v Siemensu volnou ruku, protože právě tak přicházejí ty nejlepší nápady. Zdejší programátoři jsou experti na C/C++ a C#. A pokud zrovna nejsi z Plzně, nevadí, relokační bonus ti hravě pokryje náklady na několik prvních měsíců. Plzeň navíc stojí za to – na „pěnivé zlato“ tam můžeš dojít do super podniků a bydlení tu pořídíš o dost levněji než v hlavním městě. Stejné peníze, ale více muziky.

Studenti jako doma

Ve vývojových centrech Siemensu v Praze, Brně a Plzni pracuje aktuálně na 300 vývojářů, z nichž jsou víc než desetina studenti. Tato inovační centra se zabývají hlavně železniční a průmyslovou automatizací a inteligentními dopravními systémy. Samozřejmostí je kupa či rovnou hromada benefitů a kanceláře v samém centru Plzně na Anglickém nábřeží.

S Plzní jsme tě nepřesvědčili? Mrkni na firemní kartu Siemens a zjisti, co je k mání i jinde než v Plzni.