Kaufland je pro většinu mladých spojen s výhodným nákupem a letákem ve schránce. Málokoho na prahu profesní dospělosti napadne, že právě v Kauflandu by se mohl skvěle uplatnit a že škála uplatnění je tam minimálně stejně široká jako škála výběru produktů na prodejnách.

Příležitost v regionu

Kaufland hledá pracovníky na řadě míst republiky a taky v řadě států Evropy. Jako tradiční mezinárodní firma s německými kořeny působí v sedmi evropských státech. S ohledem na konkrétní pracovní zařazení máš možnost získat i zahraniční zkušenosti v některé z evropských poboček. Firma je vždy blízko! Najdeš ji od Chebu až po Třinec, v současné době společnost provozuje v České republice více než 120 prodejen, 2 logistická centra a vlastní masozávod.

Ty znáš Kaufland možná od 90. let, kdy jsi tam poprvé vyrazil/a na nákup s rodiči, na světě je ale mnohem déle. Byl založen v roce 1930, kdy obchodník Josef Schwarz vstoupil jako společník do velkoobchodu s tropickým ovocem Lidl & Co a později začal obchodovat s potravinami. Společnost pak získala jméno Kaufland.

Víc než plná lednička

Kaufland patří podle průzkumů k nejoblíbenějším prodejnám v ČR. Je dostupný, přehledný a kvalitní. Kde se o nich dozvíš více? Bezpochyby na veletrzích a burzách práce, kterých se Kaufland účastní čím dál častěji, protože v Česku posiluje.

„Hledat nové zaměstnance dnes nelze pouze pasivně. Proto vyrážíme na různé veletrhy, kde můžeme uchazeče o zaměstnání oslovit napřímo. Jen ve druhé polovině roku 2017 jsme navštívili veletrh Vysoké školy ekonomické a Profesia days v Praze, Burzu práce v Přerově nebo JobChallenge v Brně. A ani v roce 2018 nebudeme zahálet,“ popisuje Viera Uríková, vedoucí úseku recruitingu a péče o zaměstnance. Letos je potkáš například na veletrhu Šance na Vysoké škole ekonomické, na České zemědělské univerzitě nebo na Career days v Praze, kde se můžeš těšit mimo jiné na panelovou diskuzi s jejich zaměstnanci nebo budeš mít příležitost poznat jejich kolegy z Německé centrály.

Studentům dveře otevřené

V červnu se Kaufland otevře studentům v rámci Dnů otevřených dveří v německých firmách. Studenty neláká na obyčejné brigády, ale nabízí první zajímavé pracovní zkušenosti a trainee programy a to nejen v ČR, ale i v Německu. Cílem tréninkových programů je komplexní příprava na pozice manažerů a specialistů ve všech oblastech společnosti: logistika, masozávod, centrála a provoz. Zní to možná trochu abstraktně – vysvětlíme!

Co tě čeká? Během ročního trainee programu můžeš intenzivně rozvíjet své odborné znalosti, získáš manažerské dovednosti i praktické zkušenosti. Budeš samostatně pracovat na konkrétních úkolech pod vedením zkušených manažerů přímo ve vybraném prostředí a postupně se seznámíš s chodem celé firmy.

Nastartuj svoji kariéru v Německu

Pro mladé lidi je velmi atraktivní také program pro stážisty přímo v Německu. Tam můžeš dobře rozjet svoji kariéru a hned od začátku utvářet svoji budoucnost v atraktivní mezinárodní společnosti. Čekají tě zodpovědné a zajímavé úkoly ve svých vlastních projektech. Navíc během tréninkového programu můžeš získat i odměnu 48 000 eur ročně. Ve dvanáctiměsíčním školení v Německu se dozvíš vše, co potřebuješ pro svou úspěšnou kariéru a po zdárném absolvování kurzu získáš díky své kvalifikaci i svou cílovou zaměstnaneckou pozici.

Takže – ještě pořád si myslíš, že Kaufland není pro mladý?

Objev ho!