Trainee program ŠKODA AUTO je pro absolventy vysokých škol, kteří se nejlépe poperou s výběrovým řízením. Odměnou jim je roční zaměstnanecká smlouva do ŠKODA AUTO, kde si jako Trainees můžou se svým mentorem poskládat program rotací po různých odděleních podle svého uvážení a zájmu. Jednou z nich je i zahraniční výjezd, kde mohou strávit jeden až tři měsíce. Po absolvování Trainee programu pokračují dále v kariéře ve ŠKODA AUTO.

S trojicí současných Trainees jsme se potkali v Mladé Boleslavi, kde jsme nakoukli pod kapotu celého programu a života jeho účastníků. Podívej se s námi, proč právě Trainee program ve ŠKODA AUTO láká natolik, že se kvůli němu stěhují absolventi přes celou republiku.

 

Josef Mulka: „Překvapilo mě, že ve Škodovce pracují celé rodiny i v několika generacích.“

Pepa pochází z Ostravy, kde také studoval obor Elektroenergetika. Vypravil se tedy za prací kus cesty a dnes už je přestěhovaný v Mladé Boleslavi. Oddělení, v rámci kterých plánuje svou rotaci v Trainee programu, si vybral pečlivě. „Nadchla mě možnost zařídit si celý rok podle svého gusta. To jsem jinde nenašel. Pokud mě začne zajímat práce na některém oddělení, prostě si tam domluvím rotaci,“ popisuje Pepa. Rotace si plánuje každý Trainee se svým mentorem a svoboda je v nich velká. Jedna rotace by měla být zahraniční. Tam se Pepa zatím nerozhodl. „Láká mě Čína i Německo, ale ještě je čas. Jsem tu teprve tři měsíce a program trvá celý rok,“ vysvětluje s tím, že si chce zahraniční výjezd ještě promyslet.

Pepa nepatří mezi zaryté automobilisty a k automotive si našel cestu až v závěru svého studia. „V posledních letech na VŠ došlo k boomu elektromobility a oblast automotive mě začala víc zajímat a přirostla mi k srdci. Příležitost podílet se na vytváření a ovlivňování technologií pro automobilový průmysl, tedy jednoduše vidět, že auto jezdí i díky mé práci, je obrovská motivace,“ vysvětluje Pepa a zároveň vzpomíná, že Škodovky byly také první auta, která si pamatuje z dětství. Ze školy se cítí dobře připravený hlavně po technické stránce. „Na sestavování rozpočtu a jeho obhajobu před nadřízenými vás ale nikdo nepřipraví,“ dodává.

Dneska je Pepa přesvědčený, že své konečné uplatnění ve ŠKODA AUTO bude hledat v sekci výroby. Překvapilo ho, jakým fenoménem je automobilka v regionu. „Potkal jsem na lince jednou celou rodinu a zjišťuji, že je to tu celkem běžné,“ směje se. Uznává, že výběrové řízení do programu nebylo jednoduché. „I v případě, že by mě nevybrali, bylo samo výběrové řízení poměrně nosná zkušenost, které bych nelitoval,“ dodává a doporučuje zkušenost jednoznačně i ostatním. „V tuhle chvíli mi ŠKODA AUTO nabízí rozhodně víc, než můžu nabídnout já, budoucí kariéru si tu dokážu představit,“ uzavírá.

 

Pavlína Vágnerová: „Program je skvělá příležitost pro nerozhodnuté a bezkonkurenční start pro ty rozhodnuté.“

Pavlína pochází z východočeského Letohradu a na Univerzitě Pardubice se věnovala Technologii a řízení dopravy. „Věděla jsem, že chci pracovat v logistice. Zkusit si ji v automobilovém průmyslu, navíc u největší společnosti na trhu, byla dvojitá výzva,“ popisuje Pavlína s tím, že ji Trainee program ve ŠKODA AUTO zaujal už během studia. „Nejvíc mě zaujala ta komplexnost. Firma nabízí podívat se během rotací do jakéhokoli oddělení. Lákadlem je za mě rozhodně i výjezd do zahraničí. Pro mě jsme s mentorkou naplánovaly Rusko nebo Indii,“ vysvětluje Pavlína, co ji na programu zaujalo.

I Pavlína se do Boleslavi přestěhovala. Vzdálenost od rodiny jí ale nepřipadá velká. Během studia totiž strávila dva semestry ve Finsku. „V Trainee programu člověk nemá pocit, že je v nové práci a městě úplně ztracený. Potkáváme se společně docela často a budujeme si takovou svoji komunitu,“ vysvětluje Pavlína a popisuje, že jednou z takových příležitostí jsou „Trainee roundy“. Jedná se o posezení s představenstvem či managementem, ale i o příležitosti podívat se do dceřiných závodů, nebo možnost zapojit se do nějakých neziskových aktivit.

„Za rok v Trainee programu člověk získá skvělý vhled do fungování a procesů automobilky i dostatek osobních kontaktů, které se budou hodit. Ve ŠKODA AUTO bych ráda zůstala, ideálně na oddělení Plánování logistiky,“ popisuje svoje plány Pavlína, jejíž první studentské vozidlo byla Škoda Favorit. Ostatním, kdo program zvažují, doporučuje: „Je to skvělá zkušenost, zvlášť pokud si nejsi úplně jistý, jakým směrem se chceš ubírat. Dostaneš plno informací, potkáš spoustu nových lidí a najdeš svůj směr, kde se chceš uplatnit. Trainee program navíc dokáže vytvořit skvělé zázemí v tak velké firmě, jako je ŠKODA AUTO.“

 

Jan Plíva: „Pořád si zvykám na velikost firmy a na to, že v tom počtu lidí má každý nějakého jmenovce.“

Honza vystudoval obor Finance na VŠE v Praze, život v hlavním městě ho ale nelákal. Je jedním z mála Trainees, kteří pochází z okolí Boleslavi a o ŠKODA AUTO slýchal celý život jako o dobrém zaměstnavateli. Před nástupem do Trainee programu tak zvládl v automobilce ještě stáž. „Vždycky jsem si myslel, že moje místo bude na oddělení controllingu, pak jsem ale při rotaci narazil na oddělení Treasury, které se stará o oblast peněžního a kapitálového trhu a všechno bylo jinak. Dokonce uplatňuji i ty znalosti, o kterých jsem si ve škole myslel, že jsou k ničemu,“ popisuje Honza, který už se těší na zahraniční cestu do Indie. Právě na indický trh totiž klade v posledních letech firma důraz.

Honzovi se nechtělo dojíždět denně z vesnice, využil tak příležitost výhodného bydlení pro Trainees přímo v Boleslavi. „Důvod je hlavně ten, že bydlím pohromadě s ostatními Trainees a můžeme společně trávit čas, ať už společným vařením, sportováním nebo výletem do okolí. Poloha je jedna z věcí, kterou na Boleslavi oceňuji. Na všechny strany je blízko do přírody a koneckonců i do Prahy,“ vysvětluje Honza. Ve Škodovce ho baví, kolik lidí různých profesí může potkat. Taky už zjistil, že napsat někomu z interního systému jen podle jména je optimismus. „Chtěl jsem si domluvit oběd s kolegou a napsal někomu úplně jinému stejného jména. Málo nás tu rozhodně není,“ směje se.

 

„Když jsem nastoupil do programu, nevěděl jsem přesně, čemu se chci věnovat. Byl jsem si jistý jen financemi a ekonomií, což byl můj obor. Dneska už to vidím mnohem konkrétněji. To je i hlavní argument, proč celý program zvážit,“ popisuje Honza, který měl k autům blízký vztah už od dětství a dnes ho na automotive láká hlavně to, že se v něm hodně inovuje a obor se s nástupem digitalizace a inovací mění. Z výběrového řízení a assessment centra měl trochu obavy. „Profesionálně vedené výběrové řízení a assessment centrum stojí za to si vyzkoušet i v případě, že to nedopadne tak, jak by si člověk přál,“ uzavírá Honza.