Nová nebo použitá?

Určitě by tě měly zajímat podrobnosti o práci, o kterou se ucházíš. Jde o úplně novou pozici, na kterou máš nastoupit jako první? Nebo už před tebou tu samou židli „zahřívali“ tři další kolegové, kteří se stihli prostřídat během jediného roku? Pokud je první odpověď správná, tím líp pro tebe! Můžeš si celou agendu nastavit úplně od začátku a nestrávíš prvních pár týdnů rochněním se v napůl hotových projektech, které ti jako dárek na uvítanou nechal tvůj předchůdce. V opačném případě zbystři a zamysli se nad tím, jak moc se chceš dostat na post, jehož průměrná životnost je sotva pár měsíců.

Money, money, money

Tímto titulkem tě rozhodně nenabádáme k tomu, aby ses HRisty zeptal, jestli má rád ABBu. Jedna z tvých hlavních otázek by se ale měla týkat peněz, konkrétně ročního obratu firmy. Většina společností takové údaje zveřejňuje v různých výročních správách, lepší je ale mít informaci přímo od zdroje. Odpověď na tuhle otázku tě opět donutí přemýšlet a kriticky zhodnotit tvoje budoucí působení ve firmě. Je-li obrat malý a firma na tom není zrovna nejlíp, máš ještě čas „opustit loď“, nebo si naopak zahrát na hrdinu a vytáhnout ji z ekonomické krize. Druhý extrém, tedy příliš vysoký obrat, za sebou může skrývat vystresované, přepracované zaměstnance, kteří jsou v práci od nevidím do nevidím… a s dost nízkým finančním ohodnocením. A to nás přivádí na další otázku týkající se peněz, a tou je tvůj plat. Pokud to opravdu nevydržíš a potřebuješ se dozvědět, kolik budeš na dané pozici brát, nech si tuhle otázku až na konec. My ti ale radíme počkat, až se k ní dostane sám HRista.

Trochu té firemní kultury

Ve vlastním zájmu bys měl zjistit co nejvíc i o kultuře dané firmy. Jsi vyznavačem společných obědů s kolegy? Pak ti asi nebude dobře v místě, kde se budete hrbit u pracovního stolu a drobit si do klávesnice jen proto, že váš šéf si nepřeje, abyste v pracovní době kamkoli chodili. Nejspíš by tě nebavilo ani trávit obědovou pauzu v jídelně ze šedesátých let jezením přesolené polívky hliníkovou lžící s logem ROH. Dobře, to jsou trochu extrémy, dneska už jsou pravidelné snídaně, obědy, nebo pivko po práci v nějakém super podniku docela běžnou záležitostí. I tak je ale dobré zjistit co nejvíc, možná tě překvapí nějaké zajímavé rituály, akce, nebo teambuildingy, které podnítí tvůj zájem o práci v dané firmě.

Vždycky chtěj feedback

I když to může být někdy skličující, až depresivní, zkus se v závěru pohovoru zeptat sám na sebe. Má potenciální zaměstnavatel nějaké pochybnosti o tvé kvalifikaci? Pak není nic jednoduššího, než zjistit detaily a zkusit mu objasnit ty body, které mu nejsou úplně jasné. Případně rozvést některé položky svého CVčka. Důležité je neupadat do deprese, zachovat chladnou hlavu a ptát se i odpovídat s dávkou rozvahy a trpělivosti.

I kdybys ve finále práci nedostal/a, uvidíš, že klást dobře mířené otázky je skvělý pocit. Zkrátka, lepší je se desetkrát zeptat, než mlčet a tupě zírat jako tele na nový openspace.