Za Nikčou jsme vyrazili do coworkingového centra K10. To se nachází v okouzlujících prostorách historické vily na Vinohradech, která sousedí s Havlíčkovými sady. Lepší podmínky pro kreativní tvoření těžko pohledat! A Story TLRS to dobře vědí.

Nikčo, když sis před rokem hledala práci, byla jsi ještě studentka, nebo jsi odcházela z jiného zaměstnání?

Tehdy jsem měla skvělou práci v Ambiente, skoro tři roky jsem tam pracovala jako copywriterka. Nesouhlasila jsem ale s některými rozhodnutími svého nadřízeného a nešlo to řešit jinak než odchodem.

Kde jsi hledala novou práci?

Víc než měsíc mi trvalo vůbec si udělat životopis a portfolio. Potom jsem udělala takové to standardní kolečko, které dělá asi každý. Šla jsem na všechny pracovní portály, co znám. LinkedIn, Proudly, StartupJobs, Jobs.cz... K mému překvapení jsem nenašla moc nabídek, co by mě zaujaly.

Dívala ses na Proudly spíš na firemní profily, nebo na nabídky práce?

Vyhledávala jsem hlavně podle klíčového slova „copywriter“. Věděla jsem, co chci dělat.

Byla jsi na víc pohovorech?

Přijali mě ještě do Seznamu. Ale tam mi moc neseděla ta korporátní kultura, přestože se mě snažili přesvědčit, že korporát nejsou. Původně jsem to u nich chtěla zkusit, protože mám Seznam ráda, ale po pohovoru ve Story jsem si to rozmyslela. Ve Story byli všichni milí a hned jsme si tykali. Byla to taková ta příjemná atmosféra, na kterou jsem byla zvyklá z Ambiente. Proto jsem Seznam nakonec odmítla.

Než jsi poslala CV, dívala ses na kartu Story TLRS?

Upřímně, omrkla jsem to jen trochu. Mám tendenci si na věci rychle vytvořit první názor, což jsem v tomto případě nechtěla. Nechtěla jsem být ovlivněná. Proto jsem se na ty videa podívala až teď zpětně, když jsi mě oslovila s tímto rozhovorem.

Jaké byly začátky v nové práci?

Bylo to super. Ještě před mým nástupem mě vzali s sebou na teambuilding do Alp, aniž bych měla cokoliv odpracováno. Díky tomu jsem do firmy zapadla hodně rychle. Celý nástup byl moc příjemný, ani na chvíli jsem neměla pocit, že bych byla přehlížená.

Jak dlouho jsi ve Story TLRS?

Spolupracujeme spolu od loňského listopadu, na plný úvazek jsem tu od února.

Kolik vás je?

Skoro 30. Jsme digitální agentura, takže tu máme designéry, vývojáře, lidi, co dělají výkonnostní marketing, správce sociálních sítí... A já jsem tu přes texty.

Jak to máte s pracovní dobou?

K dispozici bychom měli být přibližně mezi půl 10 a půl 4, ale nikdo tu nikoho nepeskuje za to, že nepřišel přesně načas nebo odchází o něco dřív. Každý máme své vlastní úkoly a ty plníme. A je jen na nás, jestli to uděláme o půlnoci nebo v osm ráno. Můžeme pracovat z domu a nemusíme prosit nadřízeného o svolení. Vkládají do nás všech opravdu velkou důvěru, což je velmi osvobozující.

Máš v plánu nějaký další profesní vývoj?

Já mám moc ráda to, co dělám. Píšu, hraju si se slovy, skládám slova do vět tak, aby to celé dávalo co nejvíc smysl. Z vět skládám odstavce a z odstavců pak třeba web. Nejsem tu ještě tak dlouho, abych přemýšlela o změně pozice. A rozhodně neplánuju nikam odcházet, je mi ve Story dobře.

Jak si rozumíte s kolegy? Míváte společné akce?

Je tady super kolektiv, každou chvíli máme firemní akce. Zrovna nedávno jsme společně slavili tři roky. Byli jsme taky u moře v Itálii. Míváme společné snídaně, chodíme na paintball, bowling... každou chvíli něco.

Jak se ti líbí profil Story TLRS na Proudly? Jsou ty informace pořád aktuální?

Je to už nějakou dobu, co ta karta vznikla, takže většina lidí je tam mladší. Pobavil mě pohled na Kubu bez vousů, protože dneska už je hodně zarostlý. Navíc jsme se stihli přestěhovat, proto tu kartu budeme brzo předělávat. Ale to, co všichni říkají, samozřejmě stále platí.

*

photo by Adeline K