Jak to v „Kaufláči“ probíhá

Možná jsi právě dostudoval/a a přemýšlíš „co dál“. Vyrazit na „nákup kariéry“ do Kauflandu by tě možná nenapadlo. Přitom pro tebe má právě Kaufland připravený skvělý Trainee program. O svou zkušenost se s námi podělil absolvent podobného programu Jakub Syrůček.

Jakub po studiu Veřejnosprávní činnosti začal pracovat mimo svůj vystudovaný obor jako procesní technik. Po dvou letech se ale výrobní divize, kde pracoval, rušila a Jakub řešil, kam se vrtnout. V té době navíc čekal rodinu a po důkladném zvažování se s manželkou rozhodli, že to bude on, kdo zůstane doma na rodičovské dovolené. Po rodičovské dovolené opět hledal uplatnění a začal pracovat pro jinou výrobní společnost. Tušil ale, že to pro něj není ta správná cesta.

Změna po rodičovské

„Zaujala mě nabídka od Kauflandu, tak jsem jim poslal svůj životopis na pozici Vedoucího obchodního domu. Při zpětné vazbě od společnosti jsem se dozvěděl o programu Store leader. Program mě zaujal, protože s vedením obchodního domu sice zkušenosti nemám, ale možnost dvanáct měsíců se na pozici zapracovat, je dle mého názoru ideální. Člověk zjistí o práci vše, potřebuje vědět,“ popisuje Jakub.

Co tě čeká a nemine

První den nástupu měl Jakub smíšené pocity. Šel na předem přidělenou filiálku a nevěděl přesně, co má očekávat. Vzpomíná, co se mu tenkrát honilo hlavou: „Zda tam nebudou mít pocit, že jsem na obtíž. Co si budeme povídat – když se někdo něco učí, tak trochu zdržuje. Ale opak byl pravdou, vedoucí obchodního domu mě už očekával. Vzal mě do kanceláře, seznámili jsme se a předal mi plán zapracování. Plán zapracování byl právě ten okamžik, kdy mi došlo, jak moc se se mnou počítá, a jak precizně je tento program připravený.“

S vedoucím společně prošli plán a Jakubovi vysvětlil jednotlivé body toho, co ho po celý rok čeká. „Ze své zkušenosti s vedením týmu vím, že je velice důležité vědět, co která činnost obnáší a právě zdejší tréninkový program dává možnost tyto činnosti poznat a dokonce si je zkusit, z čehož těžím dodnes,“ pochvaluje si program zpětně jeho absolvent Jakub.

Naučíš se všechno, co potřebuješ

I během našeho nového Trainee programu programu máš k dispozici přiděleného mentora – opět, podle Jakuba, důležitá věc. S mentorem máš pravidelné schůzky a je to tvoje podpora pro hladký průběh zapracování. Mentor je vždy zkušenější pracovník a v případě potřeby je připraven ti být k dispozici. Zodpovídá případné otázky a nasměruje tě, kam je třeba, pokud na ně nedokáže odpovědět. „Za sebe mohu tuto možnost zapracování doporučit. Je to jedinečná příležitost, jak se perfektně zapracovat pro budoucí pozici v krátkém čase. Protože každý z nás chce svou práci dělat dobře a tento program je to nejlepší, co k tomu může pomoci,“ uzavírá svou zkušenost Jakub.

Proč právě retail?

Chytří obchodníci se vždy orientovali na zboží, které budou lidi potřebovat vždy – i v době krizí a starostí, a také na zboží, kterého se prodá hodně. Je lepší prodat denně tisíc kusů něčeho a vydělat na každém prodeji desetikorunu než jednou týdně prodat něco za pět tisíc.

Chceš-li retailu porozumět víc, pak právě pro absolventy vysokých škol je otevřený nový Trainee program Kauflandu ve čtyřech oblastech: Nákup, Controlling, Provoz a Masozávod.. Cílem tohoto programu je komplexní příprava na pozice manažerů a specialistů. Domluvíš-li se dobře anglicky nebo německy, jsi absolvent vysoké školy a chceš se něco nového naučit, pak neváhej a pošli svoje CV právě do Kauflandu.