Kájo, v jaké jsi byla situaci, když sis hledala práci a jak jsi se o Proudly dozvěděla?

Měla jsem brigádu, kterou jsem viděla spíš jenom na léto. Chtěla jsem najít pozici, která pro mě bude mít dlouhodobě smysl a bude souviset s oborem, který studuju na vysoké škole. O Proudly jsem se dozvěděla díky známé, která také hledala práci, s tím, že se u vás objevují solidnější a zajímavější nabídky.

Proč sis vybrala trainee program například místo práce na částečný úvazek?

Částečný úvazek na mě působí jako práce, kterou kombinuješ se školou a firma do tebe neinvestuje tolik času a energie, aby ses něco naučil. Mám pocit, že u trainee se více počítá s tím, že jsem student a chci se učit nové věci. Takže se přiučíš a dostaneš příležitost k osobnímu i kariérnímu růstu. Je to ale jenom můj pocit a rozhodně netvrdím, že to je takhle všude.

Splnila pozice Finance Trainee tvoje očekávání?

Dokonce předčila! Už dříve jsem měla při škole různé práce. Byly sice super, ale z hlediska získaných zkušeností to prostě nebylo úplně ono. V GSK jsem i jako Trainee potřebná. Ptají se mě, kam se chci posouvat dál a tím směrem mě vedou. Dává mi to jistotu, že se mnou firma počítá i do budoucna.

Jak sis představovala svou práci a jaká byla realita?

Myslím si, že člověk si nikdy nedokáže dopředu přesně představit, jak bude práce, na kterou se hlásí, vypadat. Já se na pohovoru okrajově dozvěděla, že budu komunikovat se zákazníky a že existují určité účetní databáze, ve kterých budu pracovat. Vypadalo to celkem jasně, ale když jsem si pak sedla za počítač, chvíli mi trvalo, než jsem všemu naplno porozuměla.

Jak zvládáš kombinovat školu, práci a volný čas?

První půlrok, než jsem se zajela, mi někdy práce zabrala i třikrát víc času než teď. Chvíli mi trvalo, než jsem sladila pracovní čas se školou. Práce mě opravdu baví a občas mám problém si uvědomit, že jsem pořád ještě student. I moji nadřízení se mě v tomhle snaží občas brzdit a připomínají mi, že škola je priorita. Musela jsem se naučit určovat si priority a time management. Po necelém roce v GSK už vím, jak vyvážit školu a práci tak, abych měla prostor i pro kamarády.

Ve financích se určité činnosti pravidelně opakují a to ti určitě pomáhá naplánovat si čas i na delší dobu dopředu.

Přesně tak. Po půl roce dokážu už mnohem lépe odhadnout, kdy budu mít vytíženější období v práci a kdy zase ve škole. Příkladem jsou třeba účetní závěrky, kde jsou rozplánované činnosti na každý den. Když jsou zkoušky, je to jenom o domluvě s nadřízeným a kolegy. Ti mi vždycky vyšli vstříc a měli pochopení pro to, že se musím opravdu učit.

Máte v GSK nějaké neobvyklé benefity?

I jako trainee mám Multisport kartu a možnost zacvičit si každý pátek před prací jógu v prostorách společnosti. Každý den máme čerstvé ovoce. Dostala jsem pracovní notebook a telefon, který můžu využít i pro osobní účely. S kolegy jsme si udělali vlastní benefit - sladké pátky! To každý z nás přinese nějakou sladkost, ať už doma upečenou nebo koupenou, a společně je ochutnáváme.

Jsi i jako trainee v práci každý den?

To záleží na rozvrhu, který mám na daný semestr a na domluvě s nadřízeným. Nikde není psáno, že bych tady měla být každý den. Můžu pracovat i z domova. Když skončím ve škole a už se mi časově nevyplatí jezdit do kanceláře, pracuju doma.

Jak vidíš své působení v GSK dál?

Pozici, kterou zastávám, bych chtěla zkrouhnout na minimum a věnovat se více samotné závěrce. Určitě bych chtěla ve firmě zůstat, protože tady je super kolektiv i možnosti.