Kde jste studoval a pracoval před TNS?

Po vysoké škole jsem pracoval 3 roky v centrálním výzkumném středisku Airbus                  v Mnichově. Při té příležitosti jsem si také udělal doktorát na univerzitě v Magdeburgu. Následně jsem odešel do Ústí nad Labem, kde jsem ve společnosti Spolchemie pracoval     v oddělení vývoje. Mé další kroky vedly do Aircraft Industries v Kunovicích, dřívější LET Kunovice. Po ročním angažmá v LETu se trošku nečekaně objevilo téma nástupu do TNS SERVIS, které spoluzakládal a řídil můj otec. Tou dobou již několik let úspěšně vedl společnost Jirka Klouda, syn dalšího ze spoluzakladatelů. Firmu bylo potřeba trošku posunout po technické stránce, tak se začínala vytvářet strategie jak to provést.

Čím Vás TNS oslovilo?

Jelikož jsem před tím dělal v poměrně velkých společnostech, mnohdy s více jak 100 letou tradicí a s více jak 1 000 zaměstnanci, nadchla mě na TNS flexibilita a přehlednost celé firmy. Velkým rozdílem jsou také vztahy s kolegy. Ačkoliv jsem měl vždy štěstí                   na spolupracovníky, tady v rodinném podniku mezi kopečky na Valašsku je to prostě jiné.

Jak probíhal Váš nástupní proces?

Celkem přirozeně. S majiteli firmy a vedením jsem se znal od dětství. Již od školních let jsem chodil do TNS na brigády. Šlo hlavně o diskuzi nad získanými zkušenostmi                  z posledních let a tématy, v kterých bych mohl nějak pomoci.

Jaký je rozdíl v práci pro TNS a Vaše předchozí zaměstnavatele?

Jak jsem říkal, měl jsem vždy velké štěstí na skvělý pracovní tým a kolegy. V tom rozdíl nevidím. V čem je ale obrovský rozdíl, je dynamika a rychlost, kterou nabízí menší česká firma, která se chce rozvíjet a zlepšovat. Když se na něčem domluvíme s vedením, nemusíme se ptát šéfů někde v Německu, a nový proces nebo aplikaci rychle integrujeme. To se týká také investic do drahých a moderních technologií, v kterých vidíme ohromný potenciál. Analyzuji, projednám a zítra objednávám.

Dalším výrazným rozdílem je nutnost být flexibilní a univerzální. Pro někoho, koho to baví a má rád velmi činorodou práci, je to ohromná příležitost a výzva. A někdo, kdo očekává, že bude vždy dělat jen tu svou malou agendu a vše ostatní dostane od jiných útvarů a kolegů, tak ten má u nás problém. Pokud to očekává ve velké firmě, tak se               k problému přidá rychle i deprese, že s ničím nejde pohnout a vše trvá dlouho. U nás výsledky vidíte rychle a to člověka uspokojuje.

Co Vás nejvíce baví na práci v robotice a automatizaci?

Je to neuvěřitelně kreativní a zábavná práce. Vezmeme si do ruky výrobek a přemýšlíme jak jej vyrobit a poskládat s roboty. Když to nedokáže jeden robot, hledá se další. Když se nenajde technologie v Evropě, najde se v Japonsku nebo v USA. Aplikujeme i kamerou naváděné roboty, ale největší radost mi asi přináší, když se nám podaří naše nápady smysluplně zrealizovat v reálné výrobě a pracovníci na linkách jsou s nimi spokojeni, protože jsme je zbavili namáhavé a neustále se opakující činnosti. No a jako správného technika mne baví i to, že člověk se u této práce stále učí něčemu novému.

Jak vlastně vypadá Váš běžný pracovní den, jestli nějaký běžný den existuje?

Ano, běžné dny u nás existují. Máme sice rádi výzvy, ale myslím, že jsme moudře uvažující firma a pracujeme pouze na projektech, o kterých jsme alespoň minimálně přesvědčeni, že jsou realizovatelné, a hlavně na kterých se společně domluvíme. Běžné dny se ve vývoji člení na operativu, pár pravidelných schůzek, několik projektových schůzek. Hodně času člověk tráví také přípravami podkladů pro nové projekty nebo zkouškami v naší prototypové robotické dílně či ve výrobě. Samozřejmě i u nás je zákazník pánem, takže občas člověk musí řešit urgentní případy, ale to už patří ke zdravému obchodu.

Co odlišuje TNS na českém trhu a čím se lišíte od podobných firem v zahraničí?

Myslím si, že jsme atypičtí už tím, v jaké branži pracujeme, tedy v oboru smluvní sériové výroby. Když k tomu přidáme 25 letou historii a fakt, že naše firma je stále česká, navíc s vyřešenou generační výměnou, lze hovořit skoro o zázraku.

Jaké typy lidí hledáte a jak by měl vypadat kandidát či kandidátka, o kterou byste měli jako firma zájem?

Naše personální oddělení by Vám určitě dalo velký seznam lidí, které hledá, zejména          do výroby. Co se týká oddělení robotizace a automatizace, máme také velké plány i          po personální stránce. Práce neubývá, spíše naopak, takže se neustále rozšiřujeme. Obecně se jedná o strojní konstruktéry, mechatroniky, PLC programátory, elektrotechniky, programátory kamerových systémů a strojního vidění, projektové managery. Hledáme však také obráběče a svářeče do naší prototypové obráběcí dílny, která je součástí vývojového oddělení. Největší šanci uplatnění u nás mají samostatní lidé, kteří žijí technikou a snaží se neustále zlepšovat. Potom už je jedno, jestli je to absolvent nebo zkušenější zájemce. Děláme tu aplikace velmi atypických a poměrně složitých high-tech technologií, takže nutnost poměrně dlouhého zaučování nelze obejít.

Pověděl byste nám něco o historii TNS, co vás osobně zaujalo?

Budou to zřejmě spíše starší ročníky, co si vybaví pod značkou TNS slušovické počítače. Shodou okolností dnes naše společnost sídlí v budovách, kde se před revolucí tato tehdy špičková výpočetní technika vyráběla. Pár let po založení v roce 1991 se sice firma ještě částečně prodejem a servisem výpočetní techniky zabývala, ale poměrně rychle se přetransformovala na nový výrobní program zakázkové sériové výroby pro automobilový a elektronický průmysl.

Jak trávíte svůj volný čas a kde čerpáte energii?

Volný čas trávím nejvíce s rodinou, případně sportem. Horské kolo, přejezdy Alp na biku, běh, prostě něco, kde člověk vypne hlavu a pořádně se zapotí.