Před více než 150 lety založil Albert-Pierre Raymond ve francouzském Grenoblu rodinnou firmu na výrobu patentních knoflíků neboli druků. Dnes jde pod stejnou značkou o předního výrobce automotive součástek s 26 závody po celém světě. V roce 1995 otevřela jedna z jejích poboček i v Jablonci nad Nisou, a stala se jedním z klíčových zaměstnavatelů v regionu. Dnes zde pracuje přes 310 zaměstnanců.

Na horách je tráva zelenější

Jste milovníky přírody? Hor? Outdooru a zimních sportů? Práce v jizerském podhůří může být to pravé pro vás. Jablonec leží přímo v Jizerských horách, co by kamenem dohodil máte Krkonoše. Blízkost krajského města jako je Liberec, je také jistě příznivá. Toužíte po vlastním domečku uprostřed zeleně i kariéře? Můžete zvládnout obojí, kariéra se totiž nemusí dělat jen v Praze nebo Brně.

Blízkost přírodě jako permanentní benefit

„Hodně našich zaměstnanců jsou sportovci. Možností okolní přírody využívají všichni aktivně. V létě se jezdí na kolech, v zimě na běžkách,“ popisuje sportovního ducha ve firmě Radka Tomandlová, HR Manažerka v ARAYMOND. „Tomu odpovídají i společné aktivity ve firmě. Máme například firemní fotbalový tým, zapojujeme se do akce Do práce na kole, většina teambuildingových aktivit je zaměřena sportovně. Jedním z benefitům jsou masáže přímo ve firmě, které na unavené svaly, nejen ze sportu, přijdou vhod,“ dodává Radka.

V ARAYMONDU se ale neměří jen časovky a kilometry, výkon není jedinou hodnotou. „Víc než dobrého času a zvládnutého převýšení si u nás ceníme spolupráce, podnikatelského ducha, respektu a radosti z práce. To se, možná i dík sportu, opravdu daří,“ popisuje Radka Tomandlová.

Jsou české hory malé?

Když vám budou české hory malé, můžete využít výhody mezinárodní společnosti a vyrazit objevovat kopce jinam. „Možnost cestovat na různá školení nebo spolupracovat na zahraničních projektech je další výhoda, která nahrává aktivnímu duchu naší firmy,“ vysvětluje Radka. Tuto možnost poskytují evropské, asijské i americké pobočky společnosti.

Pružná pracovní doba a krásný parčík přímo v areálu jsou už jen takovým doplňkem a třešničkou na dortu. Firmy jako ARAYMOND nás učí, že kariéru, zázemí „velkoměstských firem“ a jejich výhody lze získat i v menším městě. A v tomto případě i ve výrazně zelenějším a kopcovitějším balení.