Rodina na prvním místě

Unicorn podporuje nejen své spolupracovníky, ale i jejich rodiny, a to hned několika způsoby. Kromě tradičního svatebního daru novomanželům dostává od roku 2006 každé novorozené dítě kočárek. Modely se každý rok mění a nastávající maminka si může vybrat z několika barevných provedení, podle toho, co se jí líbí nejvíce. Od téhož roku se v Unicornu vede také statistika a pravidelně se na celofiremním meetingu prezentuje nejen to, kolik se v daném roce narodilo dětí, ale i kolik z nich bylo holek a kolik kluků. V Unicornu se od roku 2011 rodí vždy více kluků, dost možná další generace šikovných IT specialistů. Zajímavostí také je, že přímo Vladimír na jedné firemní prezentaci vyhlásil „soutěž“, kdy 1 000. narozené miminko dostane Kodiaq. A jak to tak vypadá, tuto magickou hranici se nejspíš podaří pokořit začátkem roku 2020.
Myslí se i na rodiče starších dětí. Kousek od Strachovic pořádá firma dětský indiánský tábor, kde děti zažívají nefalšovaná prázdninová dobrodružství.

Dovolená nejen u moře

Jedním z nejzajímavějších plusů práce v Unicornu jsou firemní dovolené. Na jaře a na podzim se jezdí na plachetnice do Chorvatska a na windsurfingové kempy do Řecka. Firemní plavby mají už dlouholetou tradici. Pokud čekáš, že strávíš týden na luxusní nablýskané lodi, pak jsi na omylu. „Vladimír rád investuje do věcí, které mají duši, a když se ho zeptáte na příběh naší flotily Nautica jachet, určitě vám ho s radostí povypráví,“ dodává jeden z účastníků firemních plaveb. 

Koho plachtění opravdu zaujme, může si velice výhodně udělat kapitánské zkoušky a následně jezdit na firemní plavby nebo soukromé dovolené jako kapitán. Firemních plaveb i kapitánských zkoušek se často účastní i Vladimír. „Vladimír nás na zkoušky skvěle připravil. Na složení zkoušky navazovaly kondiční plavby, kde jsme mimo jiné nacvičovali různé varianty kotvení a krizové situace,“ vzpomíná Adam Syrovátka, který přípravu v Chorvatsku absolvoval. Každý, kdo zkoušky úspěšně složí, si může jachty kdykoliv za výhodných podmínek pronajmout a vydat se na moře třeba s rodinou nebo přáteli.

 

O zábavu mají v Unicornu postaráno i přes zimu, kdy si sbalí lyže nebo snowboardy (někteří dokonce ty s firemním designem Software Everywhere) a vyrazí na chatu do Špindlerova Mlýna. Spolupracovníci mají také možnost využívat firemní hotel s bazénem či tenisovým kurtem na Hřebečníkách nedaleko Rakovníku. Tento objekt se zároveň využívá pro různá školení či workshopy, takže účastníci nemusí sedět pouze v zasedacích a školicích místnostech, což mnozí opravdu oceňují.

Menší i větší radosti

Že dovolená a auto zní skvěle? Tím ale výčet výhod nekončí. V průběhu roku probíhají až stovky menších i větších akcí. Kolegové z Unicornu společně chodí na laser game, minigolf, grilovačky, pořádají hospodský kvíz a podobně. Oblíbený je také orientační závod Vigour Rider. Ten se jeden rok koná na kolech a další v autech. Organizují ho lidé přímo z Unicornu a pravidelně se ho účastní více jak stovka spolupracovníků. Samotný závod trvá jeden den, v jehož průběhu účastníci plní různé úkoly, celá akce se ale zpravidla protáhne až do konce víkendu. 

Symbolickou tečku za uplynulým rokem představuje bezesporu kromě standardních vánočních večírků či večeří velký koncert ve Foru Karlín. Na něm se objevily už takové kapely jako třeba Chinaski, Kryštof nebo Jelen. Tento rok budou spolupracovníkům a přátelům Unicornu hrát Mig 21.

 

Součástí holdingu Unicorn je také společnost Plus4U, pod kterou spadá celá řada zajímavých produktů a služeb. Jedním z nich je například i vlastní mobilní operátor. Spolupracovníci a spolu s nimi až deset jejich známých, kamarádů nebo rodinných příslušníků mohou využívat neomezené tarify za bezkonkurenční ceny. Za zmínku stojí také vlastní internetový obchod Mamut, který spolehlivě doručí (nejen) spolupracovníkům Unicornu jakékoliv zboží – od potravin přes nový mobilní telefon až po oblečení.
Ve výčtu plusů nechybí ani takové stálice jako je Multisport karta, stravenky, finanční a právní služby nebo slevy na vozy značky Škoda Auto.

*

Zní to lákavě? Poznej Unicorn blíže! Třeba právě tam na tebe čeká práce snů.