Červená vstupní brána vpustila do areálu první příchozí už v jednu hodinu odpoledne. Většinu tvořily rodiny s dětmi, které se okamžitě rozeběhly k jednotlivým stanovištím. Kromě tradičního skákacího hradu nebo jízdy na býkovi (v tomto případě Coca-Cola lahvi) čekal na malé návštěvníky jak zábavný, tak vzdělávací program.

Osvěta i zábava pro nejmenší i ty velké

Mezi nejzajímavější atrakce patřil bezesporu stánek s venkovní minilaboratoří. Zájemci si mohli vyzkoušet práci laborantů, kteří dohlíží na kvalitu jednotlivých nápojů. Všichni nadšeně hleděli do mikroskopů, zatímco jim zaměstnanci vysvětlovali, v čem spočívá jejich každodenní práce.

Velké oblibě se mezi návštěvníky těšilo také stanoviště To dáš! Dokážeš po hmatu rozeznat lahve od 20 různých nápojů? Není to tak jednoduché, jak se může na první pohled zdát – vyzkoušeno na vlastní prsty.

Pro nejmenší návštěvníky si Coca-Cola připravila i další zajímavé hrátky. Děti si mohly zkusit slalom mezi kužely ve šlapacím vysokozdvižném vozíku, vyrobit si sliz nebo si nechat na obličej namalovat masku oblíbeného Avengers hrdiny.

 

O osvětu se nestarali jen zaměstnanci společnosti, ale také lektoři společnosti EKO-KOM, kteří zábavnou formou dospělým i těm nejmenším vysvětlovali, jak správně třídit a všechno lze recyklovaného materiálu vyrobit.

Hlavní lákadlo? Prohlídka výroby

Mezi dospělými pravděpodobně největší úspěch sklidila prohlídka výroby. Vidět na vlastní oči, jak se ve strojích před tebou plní lahve s limonádami a dalšími nápoji, se nepoštěstí každý den. Víš třeba, že od vyfouknutí lahve do správného tvaru až po její etiketování, naplnění, uzavření a zabalení na paletu uběhne jen asi 15 minut?

Prohlídky výroby byly bez průvodce, takže se člověk mohl procházet vlastním tempem a všechno si pořádně prohlédnout. O doprovodné informace se postaralo 7 televizních obrazovek, na kterých běžela videa vysvětlující výrobní procesy a další zajímavosti. Exkurze se sice dala zvládnout během půl hodiny, někteří se ale do prohlídky továrny ponořili natolik, že uvnitř strávili velkou část odpoledne.

 

Odpoledne patřilo kultuře

Výběr jídla byl na rodinném dni skutečně pestrý. V nabídce nechyběl burger, asijské nudle nebo kuřecí saláty. Pro pití pak samozřejmě stačilo sáhnout do všudypřítomných lednic plných známých osvěžujících nápojů, ale i novinek jako například Coca-Cola Plus Coffee.

Jakmile se program přehoupl do své druhé poloviny a přiblížil se večer, zábava se začala rozjíždět. V pět se otevřel stánek s Aperolem a na pódiu se začala připravovat kapela Lety mimo, která se postarala o zábavu po zbytek odpoledne.

Český program se neobejde bez tomboly, a proto nemohla chybět ani zde. Hned u vstupu každý návštěvník dostal lísteček a mohl zkusit své štěstí v boji o hlavní cenu dne – elektrokoloběžku.

Chceš mít taky možnost pozvat si do práce rodinu? Mrkni na profil Coca-Cola a zjisti, jestli do týmu nehledají právě tebe.