PwC Česká republika

Velmi zajímavý koncept kavárny funguje už druhým rokem v sídle společnosti PwC Česká republika. Zaměstnanci kavárny jsou totiž osoby s handicapem, které zaměstnává společnost Etincelle, o.s., vytvářející pracovní příležitosti pro lidi s lehkým mentálním nebo kombinovaným postižením. Pokud jste někdy slyšeli nebo dokonce navštívili kavárnu Mezi řádky nebo kavárnu Bez konce, jistě dobře víte, jak jsou tito lidé snaživí, ochotní a schopní. Přesto je překvapující, že se pro podobný projekt rozhodla tak velká a úspěšná společnost jako PwC.

Provoz kavárny funguje skvěle, zaměstnanci společnosti i kavárny spolu velmi dobře vychází a problémy jsou totožné s těmi, které nastávají i v běžných kavárnách. Šest lidí s handicapem zde pracuje na pozicích pomocných barmanů, servírují nápoje, sklízejí použité nádobí a rozváží catering po budově.

Produkty, které se prodávají jak v této kavárně, tak ve všech dalších provozovnách společnosti Etincelle, o.s. jsou z velké části produkty z vlastní pekárny a farmy (a to od pečiva až po zeleninu). A co přesně kavárna nabízí? Kromě velké nabídky nápojů také bagety, saláty, jednodušší jídla a polévky. Kavárna je spíše pro relax, návštěvy, ale také pro obchodní jednání. Díky Wifi připojení sem zaměstnanci mohou utíkat nejen od pracovních povinností, ale naopak zde také pracovat.

Raiffeisen stavební spořitelna

Příkladem toho, jak se dá i zprvu z nezajímavého prostoru vykouzlit opravdu pěkné a užitečné místo, je právě Raiffeisen stavební spořitelna. Ochoz, který dříve býval jen spojovníkem mezi výtahem a zasedačkami, proměnila společnost v kavárnu s nádherným výhledem, lahodnými zákusky a osvěžujícími nápoji. Prostor je „rozdělen“ na tři části. Pro „rychlíky“ jsou tu stolečky na stání, pro obchodní schůzky naopak konferenční stolky se židlemi a pro ty, kteří se chtějí „zašít“ a mít trochu soukromí, jsou tu čtyři pohodlné pohovky. Kavárna ladí s firemními barvami a sem tam na vás odněkud vykoukne firemní maskot Felix.

Účel kavárny je jasný: nabídnout zaměstnancům prostor pro odpočinek, ale také pro pracovní schůzky. Když zamíříte rovnou na bar, naskytne se vám pohled na lákavě vypadající zákusky, kterým nelze říci ne, a dále na pestrou nabídku ovoce, ze kterého vám zaměstnanci kavárny připraví zdravé a svěží fresh džusy. Vašemu oku jistě neunikne ani malá lednička na víno, kde odpočívají velmi dobré kousky. V kavárně funguje wi-fi připojení, takže můžete být i tady v neustálém kontaktu se světem.

Alza.cz

Holešovická ulice U Pergamenky se může zprvu zdát jako každá jiná. Sídlí v ní ale pozoruhodná kancelářská budova s názvem Hall Office Park, kde se v jejím 4. patře nachází doslova ráj. Jsou zde kanceláře největšího internetového obchodu s počítači a elektronikou Alza.cz. Už vstup na recepci je grandiózní. Recepce je totiž propojena se zbytkem budovy jako jeden celek a tak se vám hned na začátku naskytne pohled na kavárnu, kanceláře, lezeckou stěnu atd. Kavárna je zde prakticky od začátku, tzn. 2 roky a byla navržena podle konceptu kavárny v nedalekém showroomu Alzy. Stejně jako tam, i zde připravují kávu od Doubleshotu. Zaměstnanci kavárny prošli školením od této pražírny a tak je káva skutečně lahodná a kvalitně připravená.

Kromě kávy si zde zaměstnanci dávají čaj, horkou čokoládu, Matcha Tea (zelený japonský čaj), freshe z čerstvého ovoce a domácí limonády. Nikdo z týmu Alzy tu rozhodně o hladu nezůstane. Pokud nestíhají ráno snídat anebo nemají čas na oběd s kolegy, mohou sem zajít třeba na párky, panini, sekanou v housce anebo sladké a slané snídaně. Kromě toho jsou tu pizza pátky a v úterý a ve čtvrtek zde podávají polévky. Vegani rozhodně plakat nemusí, i na ně se tu myslí. A dortík ke kávě ocení téměř každý. Stoly v kavárně mají zabudovanou zásuvku a konektor pro nabíjení mobilu a v celém prostoru funguje wifi. Alza zaměstnancům na kavárnu nepřispívá, ale kompenzuje to velmi příznivými cenami celého sortimentu kavárny. Kafe za dvacku? To už mile potěší!

Máte firemní kavárnu a rádi byste o ní dali světu vědět? Napište nám na info@proudly.cz a rádi se podíváme i k Vám!