Aleksandra, která je původem z Polska, našla svůj dream job v pražské pobočce AB InBev. Stará se o to, aby celý proces objednání a dovezení piva z pivovaru až k zákazníkovi proběhl v pořádku. Pokukuješ i ty po práci v mezinárodní společnosti? Láká tě zkusit štěstí v zahraničí? Inspiruj se.

Aleksandro, jaká je tvoje rada pro mladé talenty, kteří se rozhodují kde a jak začít kariéru?

Aby si našli něco, pro co mají vášeň. Nebát se začít pracovat na nižších pozicích, které člověka mnohdy spoustu věcí naučí. Mně se nejvíc osvědčilo být trpělivá a hledat v každodenní práci prostor, jak dané úkoly dělat ještě lépe a efektivněji. A hlavně – nebát se u dělat změnu a vylézt se své komfortní zóny.

Co konkrétně tě přimělo se přihlásit do AB InBev?

Po příjezdu z Erasmu jsem byla pevně rozhodnutá, že chci být ve společnosti, která má mezinárodní přesah. Tak jsem začala hledat, která firma něco podobného nabízí a kde bych zároveň uplatnila své vzdělání v oboru mezinárodního obchodu. A našla jsem AB InBev. Dřív jsem toho o firmě moc nevěděla, ale jak jsem postupovala přijímacím řízením, poznala jsem firemní kulturu a budoucí kolegy a věděla jsem, že to je to pravé místo pro mě.

Pamatuješ si svůj první pohovor a pozici?

Bylo to před osmi lety, pár měsíců po tom, kdy jsem dostudovala. Původně jsem se přihlásila na pozici, která měla v popisu práce zpracování objednávek od zákazníků a také aktivní užití němčiny při komunikaci s pivovary. Zatnula jsem zuby a snažila se co nejvíc oprášit středoškolskou němčinu, protože jsem o tu práci opravdu stála. Nakonec vše dopadlo skvěle.

Máš nějakou vtipnou vzpomínku z dob, kdy jsi byla nováček?

Myslím, že ze začátku byla nejvtipnější jazyková bariéra. Polština a čeština jsou si blízké, ovšem některá slova mají úplně jiný význam. Snažila jsem se pochytit co nejvíc českých slov, a hlavně český přízvuk, a to i přesto, že jsem češtinu v práci nepotřebovala. Chtěla jsem se sblížit se svými kolegy. Párkrát se mi ale podařilo pěkné jazykové faux pas!

Co byl tvůj zlomový bod v kariéře?

Mám jich několik. Například když mě povýšili na vedoucího oddělení logistiky pro britský trh. Před povýšením jsem pracovala jako team leader, takže jsem vyrostla v rámci týmu, který jsem dobře znala. Jako vedoucí celého oddělení jsem ale byla přesunuta do úplně nového týmu a nevěděla jsem, jak to tam chodí. Byla to pro mě výzva. Musela jsem využít předchozí zkušenosti a rychle se naučit novým procesům. Spoléhala jsem se přitom i na své nové kolegy a všechno dopadlo dobře.

Co tě přiměje vstát každé ráno z postele a jít do práce?

Baví mě nové úkoly každý den. Od vedení týmu přes implementování projektů, řešení ad hoc problémů až po zabezpečení, že objednané pivo dorazí včas. Jedná se o více než 500 kamionů denně. Pokud zanedbáme nějaký krok v postupu, nebo se nedohodneme s dodavatelem, znamená to, že v restauracích a obchodech nebude pivo. A to by mohl být problém.

Jaké je tvoje tajemství udržet work-life balance?

Důležité je dělat co tě baví a co sedí do tvého životního stylu. Život je krátký na to dělat věci, co nemáš rád. Chodím do práce ráda a s work-life balance si nelámu hlavu. Velkým plusem je i to, že opravdu zbožňuju Prahu. Je to nádherné, čisté a bezpečné město k životu.

Co tě v práci nejvíc motivuje?

Rozhodně úspěch mého týmu. Jednak týmu jako celku, jednak jednotlivých lidí v něm. Když vidím, že někdo začne například na juniorní pozici a potom ho sleduji, jak kariérně roste, vzdělává se, je ve své práci úspěšný… To je mým hnacím motorem.

Přemýšlela jsi, že bys usilovala o vyšší pozici?

Na pozici vedoucího logistiky jsem teprve třetí měsíc a potřebuju si být jistá, že práci zvládám, znám svůj tým a že podáváme očekávaný výkon. Těším se na nové úkoly, které mi tato pozice přinese, ale zároveň bych v budoucnu chtěla mířit na ještě vyšší pozice.

*

Zajímá tě, jak to v pivovarnickém koncernu AB InBev vypadá a jestli najdeš svoji vysněnou práci právě zde? Podívej se, jak to u nich chodí a zjisti, jaké výzvy nabízejí!