K10

Kde: Koperníkova 10, Praha 2 

Kolik lidí pojme: cca 120

Ještě než se pustíme do popisu coworkingu a sdělování dojmů, povíme si krátkou pohádku.

Byl jednou jeden dánský velvyslanec, kterého znenadání poslali pracovně do malé zemičky jménem Česká republika. A tak se i se svou rodinou přestěhoval do megalomansky navržené prvorepublikové vily uprostřed Prahy, kde se mu moc líbilo. Komu se to líbilo o poznání míň, byla dánská vláda a média. To když se zjistilo, kolik tahle nádhera stojí. Velvyslanec musel jít o dům dál a vila byla pár let opuštěná. Potom se jí ujali kluci ze Story TLRS a několika dalších firem, kteří se rozhodli vybudovat zde coworkingový ráj.

Vila zpočátku působí trochu jako jeden z „triků“ Hermiony Grangerové. Zvenčí vypadá male a nenápadně a až vevnitř zjistíš, co se do ní vejde.

Hned u vchodu na tebe dýchne naprosto dokonalá atmoška. Místnosti jsou vzdušné a krásně prosvětlené, oživené moderním nábytkem nejrůznějších barev a tvarů. Celý prostor se jen hemží super kreativními lidmi. Kdybys potřeboval třeba grafika, fotografa nebo architekta, tady se rozhodně nemusíš bát, že bys žádného nesehnal. Členové coworkingu navíc vedou přednášky a workshopy v rámci K10 Business Academy, která je přístupná široké veřejnosti.

V přízemí je k dispozici samoobslužná kuchyňka, dokonce se tu i vaří, což jsme hned otestovaly, a můžeme jedině doporučit.

Nechybí ani prostory k odpočinku, které (a teď se podrž) zahrnují i saunu. Ta je schovaná ve sklepním prostoru. Třešničkou na dortu je naprosto geniální zahrada, z níž se jednoduše posadíš na zadek. Naštěstí do měkkého anglického trávníku.

Členství v K10 začíná na 4 hodinách za měsíc, ty si pořídíš za 500 Kč. Poté je v nabídce balíček 50 hodin za 2000 Kč a 100 hodin za 3000 Kč. Přístup do vily 24/7 si zajistíš přihozením další tisícovky a koupí unlimited členství, případně pořízením fix desku, jehož cena se odvíjí od individuálních potřeb.

Pronajmout si můžeš zasedačky různých typů a velikostí, nebo zahradu, která je jako stvořená pro odpočinek a grilovačku. Kdyby si chceš vilu napřed omrknout a vyzkoušet, domluv se přímo s Tatjanou Marčić, místní Community manažerkou. Ta tě ráda provede a vše ti vysvětlí. Další podrobnosti najdeš na: http://k10.online/cs/clenstvi/

Verdikt Proudly: K10 je místo, na kterém si vůbec nebudeš připadat jako v Praze. Je tam absolutní klid a pohoda. Pracovní místa jsou po celé budově, můžeš si tedy vybrat to, z něhož se ti bude pracovat co nejlépe (pokud je volné). Můžeš se tam usadit i s menším týmem, žádný problém. Co nás určitě dostalo nejvíc, mimo dobového interiéru budovy, je ale jednoznačně zahrada. To je něco, co si možná myslíš, že nepotřebuješ, ale jakmile si na ní půjdeš jednou na chvíli od práce odpočinout, už nikdy nebudeš chtít jinak :-).

Cafedu

Kde: Škrétova 490/12, Praha 2 

Představ si, že si vysníš koncept, který tady v Čechách ještě není. Jednoho dne se rozhodneš svůj lehce bláznivý nápad zrealizovat. Makáš od nevidím do nevidím, zdoláváš jednu horu skeptiků za druhou, všechno se učíš za pochodu. Postupně se ti to, s pomocí karmy a série menších zázraků, začne rýsovat pod rukama. A k tomu všemu se ještě přidá tvůj super brácha a partička nadšenců, kteří do toho jdou na 200 % a pro dobrý kafe by klidně šli třeba až do Kolumbie. Přesně takhle to měla Iva Pejsarová, která v roce 2014 otevřela studovno-kavárnu s názvem Cafedu.

Interiéry dvoupatrové kavárny jsou vyladěné do posledního detailu. Od stropu visí nespočet velkých žárovek, křesla a sedačky doplňují nápadité polštářky, stěny obklopují police se spoustou knih.

Samotná studovna je umístěna ve druhém patře a dělí se na dvě části - diskuzní prostor a tichou zónu. Studovat nebo pracovat na projektech se tu dá nonstop, kavárna má pak otevřeno od brzkého rána až do pozdních večerních hodin.

Asi nikoho nepřekvapí, že věcí, na které to celé stojí i padá, je kafe.

Tenhle životabudič, který vám s úsměvem a láskou kdykoli během dne připraví, si nechají do Cafedu posílat z Dos Mundos. Kromě kávy a jiných úžasných nápojů je k mání třeba polévka, toasty, quiche, kousek hříšně dobrého dortu nebo naprosto famózní tapioca.

Kdykoli se tedy potřebuješ odměnit, nebo rychle nadlábnout, prostě jenom sejdeš schody. Celý den se o tebe stará naprosto špičková obsluha, která má vždycky dokonale pozitivní náladu a v některých případech ti dokonce i zachrání život (zeptejte se Týny). Bohužel z výše popsaných důvodů je v Cafedu často narváno, hlavně o zkouškovém. Mimo něj se posadíš celkem v pohodě.

Prostory Cafedu využívají v současnosti převážně studenti, pro něž je připraven speciální ceník. Kartička s měsíční registrací do nonstop studovny tě vyjde na 140 Kč, 3 měsíce pořídíš za 299 Kč a za půlrok zaplatíš 399 Kč.

Pokud nejsi vlastníkem magické kartičky jménem ISIC (nebo jsi přesáhl věk 26 let), budeš muset trochu připlatit, tvoji peněženku to ale nezruinuje. Měsíc tě vyjde na 499 Kč, čtvrt roku na 1089 Kč a za půlrok dáš 1728 Kč.

Pro další info klikni sem: http://www.cafedu.cz/studovna/

Verdikt Proudly: Cafedu je rozhodně srdcovka. Čekají tě v podstatě nové a naprosto vymazlené prostory. A pokud jsi noční sova a nejproduktivnější býváš v pozdních nočních hodinách, je Cafedu místem, které potřebuješ. Obrovským plusem totiž je, že pokud jsi členem, můžeš ve studovně strávit třeba celou noc a hned ráno si skočit dolů do kavárny na osvěžující snídani. Další super věc je, že se Cafedu nachází asi 200 metrů od stanice metra Muzeum, takže se tam rychle dopravíš prakticky odkudkoli z Prahy.