Vyrovnaná a klidná povaha odsuzuje Býky k práci s lidmi. Jsou skvělými restauratéry, kuchaři či barmany. Trpělivostí vynikají v oblasti služeb a s jejich slabostí pro luxus a požitky je můžeš najít třeba v obchodech s luxusním zbožím, ve výběrových salonech krásy nebo barbers, případně v klenotnictvích, starožitnictvích či obchodech s vínem. Skvěle si rozumí i s přírodou, mají sklony k ekologii a uplatní se i jako zemědělci, vinaři či květináři. Jejich vytrvalost a potěšení z profesních úspěchů je často žene do náručí korporací, kde na pozicích makléřů, poradců či odhadců stoupají vzhůru spolu s tabulkovým platem.

Jak pracuje

Býk má rád jistoty a jasná zadání. Nerad se rychle rozhoduje a není mu vlastní riskování, ve vedoucích pozicích tak může být zbytečně opatrný. Nestává se obvykle přirozeným inspirativním lídrem. Býk je přemýšlivý a denně uvádí do praxe dvakrát měř, jednou řež! Stejně jako jsou jeho vztahy dlouhodobé, dokáže být věrný i svému zaměstnavateli. Stejně jako jeho předchůdce Beran umí být zatvrzelý, ale s daleko menším množstvím emocí. Býk má svoje pevné zásady, a to jsou také hranice, na které naráží jeho materialismus a praktičnost. Jeho čestnost nad vidinou zisku zpravidla vítězí.

V týmu

Býkova laskavost si snadno získá všechny v týmu. Většinou se jedná o tišší jedince disponující stále dobrou náladou. Zpravidla se neozývají se svými námitkami a výhradami, pokud si jimi nejsou 100% jistí, což souvisí s jejich přemýšlivostí. Za to obecně sklízí respekt. Špatně vzdorují nezdvořilosti a neomalenosti, k tomu je předurčuje přirozený cit pro etiku. Dokáží pracovat v týmu, ale vynikají v samostatných zadáních, kde můžou dobře uplatnit svou vytrvalost. Býk je opravdu kvalitním pracovníkem, ale rozhodně není pro každého šéfem snů. Jeho pečlivě volená rozhodnutí nemusí být vždy srozumitelná a ačkoli na nich bude vždy trvat, ne vždy je dokáže náležitě obhájit. Vytočí se málokdy, ale to pak stojí za to – koneckonců, je to Býk.

S kým mu to ne/klape?

Jistá dávka Býkova snobismu popuzuje Vodnáře a Střelce. Býk zase špatně snáší emocemi nabité Raky a chladné Kozorohy, se kterými si je v lecčems blízký, ale vzájemná komunikace mnohdy vázne a chybí jí vřelost. Býk se dobře doplňuje se Lvy, ohnivými Berany, rozlítanými Blíženci i pečlivými Pannami. Váhy mu připadají trochu moc názorově neukotvené, zato dokáže v týmu dobře pracovat i se svým opačným znamením, tedy Štírem, se kterým ho pojí silná vůle.

Mimo práci

Býk je kliďas a tak tráví i svůj volný čas. Najdeš mezi nimi sportovce, kteří zdolávají převýšení, i pecivály, kteří paří online hry. Býk s velkou péčí dbá o svůj majetek a rád ho rozšiřuje. Pokud chce do něčeho investovat, přečte si pečlivě všechny recenze a věnuje se svědomitě výběru. Pokud má dům, úzkostlivě dbá o úpravu zahrady, pokud jede na dovolenou, rád si připlatí za nadstandardní servis, pokud má auto, bude pečlivě servisované a nejčistší z celého parkoviště. Umí investovat do svých koníčků a pokud propadne nějakému sportu, pořídí si k němu to nejlepší vybavení. 

Práce snů pro Býka?

Býk rozhodně není prototypem „volnonožce“. Nesedí mu příliš drsné ani umělecké prostředí, je citlivý na jakékoli projevy neúcty a lehce sešněrované prostředí velkých firem zvládá s přehledem. Dobře se cítí ve firmách, které už mají svoji firemní kulturu a identitu, a které se o něj postarají. Rád přijímá všechny formy benefitů a nechybí na žádném teambuildingu. Preferuje prostě firmy, které se umí o své zaměstnance postarat a navíc umožňují růst. To samozřejmě neznamená, že by se nepotěšili nějakým startupem, ale ve velkých firmách se umí pohybovat jako málokteré znamení. 

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Býkům?

Cushman & Wakefield

GSK

DB Schenker

Kooperativa

Marriott

Karlovarské minerální vody

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.