„Všechno bude“! To by mohlo být nepsané motto všech Střelců. Jsou to nadšení cestovatelé, lovci, turističtí průvodci, ekologové, meteorologové či zoologové. Přitahují je profese, které je nedrží na jednom místě a zároveň mají blízko k přírodě. lákají je ale i duchovní a intelektuální oblasti. Mají sklony být tak trochu filozofy a duchovními. Umí být nekompromisními právníky, diplomaty, či spisovateli a nakladateli. Mezi lidmi jsou ve svém živlu a jsou zdatnými politiky, které často provází nejeden přešlap i oblíbenými ale trochu kontroverzními diplomaty. Mezi lidmi jsou ve svém živlu a jsou i schopnými poradci a manažery.

Jak pracuje

Střelec je inovátor a hledač stále nových cest. Jsou to lidé emotivní a spontánní, ale s rozmyslem. Nikdy nepropadají beznaději a na úkolu pracují a snaží se ho vyřešit ještě ve chvílích, kdy je pro ostatní dávno ztracený. Slepé uličky jsou místa jejich největších inspirací. Na druhou stranu mívají problém s deadliny. Jejich oblíbený přístup „Všechno bude“ je nezřídka přivádí do situací, kdy svým závazkům nedostojí. Jejich bezstarostnost je příliš velká a smysl pro pořád zase malý. Navíc jsou to lidé, kteří kladou nemalý důraz na psychickou hygienu a do půlnoci v kanceláři sedět nebudou, i kdyby naslibovali hory doly…

V týmu

Střelci jsou rádi v centru dění. Zároveň jsou brutálně pravdomluvní a nezřídka si počínají jako slon v porcelánu. Nemají rádi pomluvy, ale vše říkají do očí a hned. Pokud jste mu odevzdali špatnou práci, řekne vám to klidně před celým týmem a ani ho nenapadne, že by to pro vás bylo příjemnější v soukromí. Umí lidem vynadat, ale i pochválit. Patří mezi optimistické vedoucí, které něco jen tak nerozhází. Umí věci pojmenovávat pravými jmény. Jako podřízený je to nezřídka ten, kdo odejde po 8 hodinách domů a umí od práce absolutně vypnout. Ne vždy jsou přehnaně cílevědomí a často prostě odvádí přiměřený výkon za přiměřenou odměnu.

S kým mu to ne/klape

Věčný optimista jako je Střelec, bývá v kolektivu oblíbený. Jeho upřímné průpovídky, ale umí zasáhnout nejednoho kolegu. Zasáhnout do citlivého místa umí Raka, Štíra i citlivé Ryby. Jen tak něco se nedotkne Býka, Berana nebo Lva. S těmi mu to dobře klape v týmu i mimo práce. Jen občas generují příliš mnoho energie. Pracovat zarputile a do úmoru dokáže s Pannou, Kozorohem a Váhami. S Vodnářem se dokáže buď navzájem inspirovat a posouvat, nebo přetahovat. Jsou to dva kohouti na jednom smetišti. Čím menší tým, tím víc je to znát.

Mimo práci

Střelec má hromadu přátel a sledovatelů na sociálních sítích. Stejně jako Lvovi mu neuteče žádná módní vlna a stejně jako Blížence ho všechno zajímá. Střelci bývají často marniví. Energii dobíjí ve společnosti přátel v těch nejvíc cool podnicích a mnohdy plní roli baviče. I na cesty se vrhají většinou s bandou kamarádů. Je to ohnivé znamení a chvíli neposedí. S kamarády už pravděpodobně vyrazil na surf, na ferraty, na paddleboardy, skialpy nebo windsurfy. Nebrání se ani kreativním aktivitám, ale rádi na jejich konci vidí hmatatelný výsledek. Na sociálních sítích pak vypadají jako jedni z těch, kdo mají úplně nejakčnější život. Cokoli dělají, umí prodat – od kafíčka ve Vnitroblocku, po cestu po Asii!

Práce snů pro Střelce

Střelec je inovátor a jestli mu něco nesedí, tak příliš zkostnatělé korporáty, kde se prostě ve slunečné odpoledne nemůže zvednout a vyrazit třeba na brusle. Má rád lukrativní a originální benefity a umí se nadchnout pro cool brand. Originální firma, firemní kultura a sdílené ideály mu vynahradí i menší výplatu začínajících společností. Nedělá mu problém se exponovat i na firemních sociálních sítích a cítí se dobře ve firmách, za které může dýchat.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Střelcům?

Slevomat

Story TLRS

Ackee

Pixel Federation

Alza

innogy