Blíženec je silně intelektuálně založené znamení a ačkoli může být náladový nebývá emotivní. Jeho nejčastější emocí je nadšení. Hvězdy nadělily těmto jedincům charisma vrchovatě a jejich silnou stránkou je komunikace a kreativita. Umí většinou nejen dobře mluvit, ale i psát. Není divu, že excelují jako novináři, redaktoři, zpravodajové či kritici. Mezi Blíženci je také řada režisérů, textařů, spisovatelů či pracovníků marketingu a reklamy. Jsou i zdatní obchodníci a schopnost jednat rychle z nich dělá pohotové makléře s realitami či na burze. Nejspokojenější jsou tam, kde mají volné pole působnosti a „vlastní hřiště“, kde se je nikdo nesnaží držet na zemi.

Jak pracuje

Blíženec srší nápady. Má tendence v každé firmě a na každé pozici hledat příležitosti dělat něco jinak a ideálně lépe. Má obrovský přehled a o vše se zajímá. Většinou ví velmi dobře o dění v celé firmě a na všech odděleních. Je rád informovaný. Neuteče mu žádná novinka a můžete si tak být jistí, že s tímhle pracovníkem nic nezaspíte. Blíženec není opatrný, ale nerozhodný. Ačkoli se říká, že je impulzivní, všechno stokrát promyslí a své rozhodnutí ještě párkrát přehodnotí. Rozhodně se ale nebojí vrhnout do nějaké kontroverze. Není pověstný „dotahovač“ a je ideální ho v týmu doplnit někým pečlivým, ale dokáže v krátké době odvést opravdu velké množství práce, a ještě při tom odevzdat několik dalších nápadů, protože jeho myšlenky neustále někde poletují. Multitasking je jeho denní chléb a nedělá mu problém neustále od aktivit odbíhat.

V týmu

Blíženec je rád nepostradatelným a umí se jím udělat. Pro pevnou pozici v týmu a ocenění dokáže pracovat do úmoru. Je efektivní a flexibilní. Dokáže řešit logicky i nenadálé situace a improvizovat. Je neuvěřitelně pohotový. Navíc si dokáže svým nadšením získat pro projekty další lidi. Tato schopnost spolu s charisma, kterým disponuje, ho předurčuje i k vedoucím pozicím. Rád s ostatními brainstormuje a o všem mluví, nikdo se tak necítí přehlížený. Spořádané vedení ale čekat nelze. Blíženec dokáže sice riskovat, ale spíše pro pocit pádu a aby se něco dělo, než že by věřil, že to skutečně dobře dopadne. Je to hodně nerozhodné znamení a pochybnosti o vlastních rozhodnutích ho pronásledují v pracovním i osobním životě. Dokáže je ale většinou slušně zpětně analyzovat.

S kým mu to ne/klape?

Velkým plusem Blíženců je fakt, že si v podstatě s nikým nevadí a není znamení, se kterým by se a priori nesnesl. Díky své flexibilitě dokáže pracovat snad s kýmkoli, pokud dotyčný práci odvádí. Ideálně se doplní s pečlivým znamením jako je Kozoroh nebo Panna. Skvěle si rozumí ve velkých nápadech s Vodnáři nebo Rybami, ačkoli Ryba může Blížence trochu mást. Vzájemná spolupráce ho dokáže posunout i s Berany a Býky. S Váhou může pracovat také, pokud nemají společně něco rozhodnout. U Raka zase Blíženec často narazí na jeho konzervatismus a z něj pramenící nepochopení.

Mimo práci

Blíženec hodně čte a nepochybně odebírá nějakou literární nebo kulturní revui. Ví, kde se otevřela nová kavárna, kde se co hraje v divadle, jaká výstava se chystá a jakou recenzi má ten nový film. Umí dlouze diskutovat u vína i piva a dokáže se přizpůsobit každé společnosti. Celkovým založením bývá městský člověk, ale všechny informace, které přijímá (nebo posílá dál) ho dokáží unavit. Potom se rád uchýlí někam, kde je klid a ticho, nebo přijde pár mlčenlivějších dnů. Bývá zdatný chodec a povahou je spíše nervózní. Má rád, když se pořád něco děje a největší výdaje má za zábavu, vkusné oblečení, bytové doplňky a knihy. Vyhledává lidi, kteří ho dokáží inspirovat a stále zkouší nějaké koníčky. Často u nich ale dlouho nevydrží.

Práce snů pro Blížence?

Blíženec nevydrží na místě a zdá se předurčen být „volnonožcem“. Často se skutečně pouští do vlastního podnikání. Vyhovují mu ale i společnosti, které mu poskytnou dostatek prostoru a přináší stále nové podněty. Jakmile se začne nudit, je zle. Stačí pár špatných týdnů nebo měsíců a odchází. Rutina je pro něj noční můra. Vyhovují mu startupy, kde se vše teprve formuje i firmy, kde není jasně daná náplň práce a počítá se s proaktivitou. Blíženec si práci umí najít.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Blížencům?

Ackee

Economia

Starbucks

Feedo

Proudly

Neeco

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.