Vodnáři sedí zaměstnání intelektuální a s přesahem. Žádné peníze mu nenahradí pocit, že je užitečný a vytváří hodnoty. Řadu lidí narozených v tomto znamení najdeme mezi humanitárními pracovníky, sociology, politickými aktivisty či ekology. Jejich zápal pro věc a tendence hledat nové cesty z nich dělá také dobré výzkumníky, archeology či fyziky. Ti kreativnější se vyřádí v reklamních agenturách, marketingu, psaní či hudbě.

Jak pracuje

Nekonvenčnost Vodnáře se odráží i v přístupu k práci. Neustálé nápady a neposedné myšlenky ho odvádí od jednoho úkolu k druhému. Má tak běžně rozpracovaných řadu projektů najednou. Občas má tendenci ty, jejichž důležitost s odstupem času poklesla, odložit na neurčito. Jeho „nepřizpůsobivost“ může být problematická pro zaměstnání vyžadující disciplínu, jako ve velkých korporacích či státní správě.

V týmu

Vodnář se snaží měnit a zachránit svět. Občas tak mívá tendenci moralizovat lidi kolem a opravovat ostatní, což může některé štvát. Přátelství je pro něj na pracovišti ale klíčové. Z pozice šéfa od něj nelze čekat, že nabere do týmu někoho, kdo mu není sympatický a s kým nebude chtít v práci trávit hodiny a hodiny. Pokud je v pozici uchazeče, nepočítejte s tím, že nastoupí do firmy, kde pro něj nebude pohovor na 100 % příjemný. V konfliktech jsou (zvláště pánové) spíše flegmatičtí a bez velkých emocí. Na city se s nimi hrát nedá. Vždy argumentují logicky a iracionalita je irituje. 

S kým mu to ne/klape?

Vodnář si skvěle rozumí s Blíženci a Váhami – obě znamení jsou stejně intelektuálně založená a mají i pochopení pro potrhlé nápady. V týmu ho skvěle doplní praktický Býk či pečlivá Panna. Klapat to bude i s Rybou, Střelcem nebo Štírem. Horší je to s příliš emotivními Raky nebo Lvy. Třecí plochy se můžou najít i s tvrdohlavým Beranem, který se nechce nechat altruistickým Vodnářem přivést na „správnou cestu“.

Mimo práci

Krom pravdy, lásky a inovací, vyznává Vodnář často extravagantní životní styl. Mezi jeho koníčky najdeme svérázné a spíše individuální aktivity. Dost možná jezdí do práce na longboardu a v létě rád vyrazí na surf. Jezdí do destinací, kam žádné davy turistů nemíří a rád plní svůj Instagram cestovatelskými fotkami. Řeší svoje jídlo i udržitelnost - čili je to často vegan či vegetarián s náruživým smyslem pro recyklaci. Za jeho nepřítomným pohledem je většinou hromada nápadů, co podniknout třeba právě tento víkend. Ne vždy si z nich ale stihne vybrat. Takže občas sedí doma a přemýšlí o budoucích nápadech.

Práce snů pro Vodnáře?

Ideálně ta, kterou si sám vymyslel! Vyhovují mu kreativní pozice, kdy má co nejvíce volnou ruku. „Mety“ v hierarchicky uspořádaných firmách ho nezajímají, stejně tak nesbírá náruživě ani certifikáty a ocenění. Vyžaduje přátelské a kreativní prostředí s podobně nadšenými jedinci, kteří mu pomohou posouvat se v jeho četných plánech a hlavně je realizovat! Je to prototyp „startupisty“ – když má nápad, pracuje do úmoru. Neznamená to ale, že by nebyl šťastný i v tradičnějších firmách, pokud mu poskytnou dostatek volnosti. A tu si každý Vodnář představuje trochu jinak...

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Vodnářům?

Socialsharks

Story TLRS

CA Technologies

Expando

Feedo

Proudly

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.