Kozoroh je sice tichý, ale ambiciózní. Díky tomu, jak systematický a pořádkumilovný je, je mu blízké i korporátní prostředí. S tabulkami a čísly to vážně umí. Time management má v malíku a je na něj spoleh. Není divu, že toto znamení má široké zastoupení mezi ekonomy, bankéři, úředníky i analytiky a statistiky.

Jak pracuje

Má rád jasně dané úkoly a v roli nadřízeného je také tak zadává. Tvůrčí chaos mu není vlastní. Nemá problém s respektem k nadřízeným a je velice loajální k firmě, která se o něj stará. Spokojeného Kozoroha vám jen tak nějaká firma „nepřetáhne“. Kozoroh ví dobře, co chce, ale ne vždy to řekne. Je proto třeba všímat si pečlivé práce, která za ním zůstává a umět ji ocenit, pochválit a ve správnou chvíli jej povýšit. Nedostatek prostoru pro růst je totiž pro Kozoroha nejpádnějším důvodem k odchodu.

V týmu

Kozoroh je většinou introverty. Na pivo po práci se přidá spíše výjimečně. Často rozděluje poměrně striktně mezi pracovním a osobním životem, což ve firmách startupového ražení může zbytek týmu považovat za lehce odtažité chování. Dá se říct, že se jedná o znamení s nižším rizikem „lásky na pracovišti“ i výraznějších konfliktů – Kozoroh se jim totiž obloukem vyhýbá. Místy před nimi přímo prchá.

S kým mu to ne/klape?

Technicky vzato funguje Kozorohovi nejlépe spolupráce s Pannami a Býky. Prakticky je to ale tým, kterému chybí drive. K tomu potřebuje Kozoroh buď Blížence nebo Vodnáře! Nejspolehlivější podřízený by pro něj byla mlčenlivá Ryba. Naopak nejhorší kombinací je emotivní Rak nebo nerozhodná Váha. Pokud jste Kozoroh a někdo vám sní z lednice v práci oběd, můžete na jedno z těchto znamení vsadit!

Mimo práci

Kozoroh se rád „vyzenuje“ někde v přírodě. Radši než na fesťák, vyrazí na track na hory. Radši než hrát bowling, uplave X bazénů v Podolí. Pozor! Kozoroh se nerovná suchar. Mezi svými přáteli, které má často od dětství, platí za někoho, kdo ze stolu neshodí ani ten nejuhozenější nápad. Uvidíte, že i v pracovním kolektivu přijdou chvíle, kdy se až nečekaně „odkope“ a to pak stojí za to.

Práce snů pro Kozoroha?

Korporáty a větší firmy poskytují ambicióznímu Kozorohovi dostatek prostoru pro růst, po jakém touží. Umí ocenit zejména všechny možné formy vzdělávání a příležitosti k profesnímu rozvoji. Nehrne se do teambuildingových aktivit, ale nevyhýbá se jim, zvlášť pokud jsou sportovního charakteru.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Kozorohům?

Česká pojišťovna

Trask

Innogy

Raiffeisenbank

KPMG

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.