Planetou Panny je Merkur stejně jako u Blíženců, živel Země je ale drží při zemi. Jsou to intelektuálové, ale nejsou snílky ani kariéristy. Jsou skvělými pečovateli, lékaři, zubaři, chovateli i učiteli. Jejich přesnost a smysl pro detail z nich dělá jedince manuálně zručné, jsou tak šikovnými řemeslníky, zlatníky i hodináři. Jsou spíše sólisty a v dnešních pracovních nabídkách jim sedne oblast IT, statistiky i jakékoli analytiky, kterou se mohou zabývat do hloubky. Intelektuální sklony a vysoká míra kritičnosti z nich dělá skvělé redaktory, korektory a nekompromisní kritiky, není divu že mezi slavné Panny patří nemálo spisovatelů, ať už A. Christie, S. King nebo L. N. Tolstoj.

Jak pracuje

Panna není lídr, přesto dokáže lidi vést. Její vedení bude klidné, vyrovnané a tiché, stejně jako pracovní prostředí, které tito jedinci vytváří. Panny nesnáší neprofesionalitu, hluk a lidi, kteří neznají své místo. Emoce na pracovišti jsou pro ně nepochopitelné a obvykle na ně neumí reagovat. Přesto jsou starostlivými šéfy, kteří nikdy nekřičí. Jako zaměstnanci umí Panny nakládat s důvěrou v ně vloženou. Plní deadliny, ve všem mají pořádek, nezapomínají. Jsou to perfekcionisté a špatně snáší spolupracovníky, kteří jim dělají ve věcech nepořádek. Obvykle se ale s výhradami neozvou a nosí je dlouho v sobě. Panny si neříkají o chválu, chtějí ji ale slyšet. Potřebují vědět, že jejich pečlivost někdo oceňuje a ví se o ní. Aby z nich nadřízený nebo kolega z HR „vytáhl“ nějakou stížnost či výhradu, musí po ní cílevědomě jít a klást konkrétní otázky. Panny si samy stěžovat nepřijdou. Dost možná ani netušíte, že je něco v nepořádku, dokud se vám na stole neobjeví jejich výpověď.

V týmu

Panna je sice spíše sólový hráč, když ale pracuje s někým, kdo dokáže respektovat a naplnit její vysoké nároky, může být klíčovým článkem kdejakého projektu. Svěřit úkol Panně totiž znamená, svěřit jej do dobrých rukou. Lidé v tomto znamení nicméně neradi riskují a neradi se rychle rozhodují. Mají rádi jasný timemanagement a udělají všechno pro to, aby se nedostali pod tlak. Ten je nikam neposouvá, ale drtí. Práce s Pannou není pro každého snadná. Bazíruje na detailech a dokáže být skutečně kritická, což se špatně potkává s egy jiných členů týmu. Na všechno má navíc systém a uvést do něj někoho dalšího, nemusí být úplně snadné. Lidé ve znamení Panny nemají v oblibě příliš prudké změny a nevyhledávají dobrodružství. V práci ani jinde.

S kým mu to ne/klape?

Praktické Panny může rozčilovat až příliš vzletný Vodnář. Dobře se naopak doplní se znameními, která mají tendence být vůdčí – s Beranem, Lvem, Střelcem. Lev ho ale stejně jako Rak dokáže vytáčet přílišnou emotivností. Panna své city vždy ovládá. Jen těžko se v práci sblíží s podobně uzavřeným Štírem nebo Kozorohem, z ulity je naopak umí vytáhnou bezprostřední Blíženec, srdečný Býk nebo Váhy. Celkově se jedná o znamení nekonfliktní, které nejvíc rozčiluje špatně odvedená práce jakéhokoli znamení. Jeho kritika se ale může někdy dotknout kohokoli.

Mimo práci

Panny jsou velmi rodinné znamení a často se pravidelně stýkají i se vzdálenějšími příbuznými. Tím, že kolem sebe nepotřebují neustálý vzruch, dokáží trávit víkendy i večery doma, ale ne u televize. Panny jsou často kutilové, zahrádkáři a taky dobří kuchaři, kteří se ale vždy drží přesně receptu. Svůj čas umí plánovat a využívat efektivně. Pokud se věnují sportu, pak pravidelně a dlouhodobě. Pokud jsou milovníky kultury, ví, kde se co děje. Panny nemají preferenci ohledně destinací, do kterých cestují. Mají rádi města i hory a moře, nejsou ale velkými dobrodruhy a stan (pokud nestojí na zahradě jejich chaty) není nic pro ně.

Práce snů pro Panny?

Panny mají rády jistoty a sexy brand klidně vymění za společensky odpovědnou firmu. Cítí se dobře v korporátech, pokud nejsou moc pod tlakem, i v rodinných firmách, pokud familiárnost nevítězí nad profesionalitou. Vyhovuje jim stabilita a pohoda beze stressu a zbytečných emocí. Vyhledávají místa, kde nemusí splňovat stanovené mety, ale jen své vlastní výzvy.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Pannám?

innogy

Warhorse

Unipetrol

Economia

ComAp

DB Schenker

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.