Váhy jsou skvělými týmovými pracanty. Jsou mezi nimi schopní manažeři, personalisté i koordinátoři. Jejich cit pro umění z nich nezřídka dělá šikovné kadeřníky, vizážistky či maskéry. Nebo prostě jen nejlépe nalíčené a učesané jedince v celé kanceláři. Stejně dobře by mohli být i dermatology, dietology i plastickými chirurgy. Jejich intelektuální tendence je svádí třeba taky ke psaní, ať už knih či blogísků. Jsou citlivými poradci v oblasti osobního i rodinného života či zaměstnanci o v nejednom oboru služeb. Přirozený smysl pro spravedlnost z nich dělá i dobré soudci či advokáty a neztratí se ani v diplomacii. Ideální ale je, když se jedná o práci s lidmi, která není příliš jednotvárná.

Jak pracuje

Váhy nejsou znamením na výsluní. Dokáží ale pracovat velmi vytrvale a pečlivě. Na vedoucí místa se tak nedostávají jako „zázračné děti“, ale jako zkušení profíci, kteří si místo zasloužili usilovnou prací. Jako nadřízení jsou Váhy spravedlivé a věci zvažují moudře a pomalu. Nejsou tedy zrovna dynamickými lídry, rozhodně ale nedělají ukvapená rozhodnutí. Nejsou temperamentní, nekřičí a nebouchají dveřmi. Umí ale být důrazní a říkat nepříjemné věci. Na jednání jsou vždy připravení a mají rozsáhlé podklady. Zaměstnanec ve znamená Vah není nápadný a na vše potřebuje trochu více času. Věnuje péči rozhodnutím, jakou cestou se vydá, jak k úkolu přistoupí… Rizikovým obdobím je u Vah čas před nástupem do zaměstnání a zkušební doba. Není s nimi nikdy ruka tak úplně v rukávu. Obvykle jde na pohovor do nemála firem, vše zvažuje, rozmýšlí, srovnává a ano, také váhá… Ve zkušební době jste pod jeho drobnohledem!

V týmu

Váhy ale rozhodně nejsou opinion leadery skupiny, proto po svém boku potřebují i některé z těch výraznějších znamení, ikdyž jim občas lezou na nervy. Lidé ve znamení Vah jsou tvůrčí, tišší a pomalejší, ale skvělí týmoví hráči. Nejsou sólisti, nehrnou se na výslunní a jsou rádi součástí něčeho většího. Mají silný smysl pro spravedlnost, jsou taktní a dokáží myslet logicky. V týmu jsou oblíbení a nepostradatelní. Občas jsou méně samostatní a potřebují rozhodné vedení. Velká rozvážnost těchto jedinců je může občas paradoxně brzdit. Pokud nemusí, nechtějí být těmi, kdo nutně přijímá odpovědnost za velká rozhodnutí. Dobře se adaptují na změny a dokáží v týmu přestát i velká zemětřesení a personální výměny.

S kým mu to ne/klape?

I Váhy mají horší vlastnosti. Jsou například přelétavé, ne vždy upřímné a mají rády lichotky. Dobře se jim pracuje s těmi, kdo nešetří chválou a obdivem. Příliš dobře zato nenesou velkou přímočarost, kterou disponuje třeba Blíženec, Beran, nebo Střelec. I kritičnost Panen jim může dát zabrat, na druhou stranu ale sdílí pomalejší tempo a upřednostňují kvalitu před kvantitou. Dobře se doplní s pozitivním a přátelským Býkem, s citlivými Rybami nebo nadšeneckým Vodnářem. Tiché a funkční společenství můžou tvořit se Štíry nebo Kozorohy.

Mimo práci

Váhy jsou skupinoví tvorové. Obvykle mají vybudovanou partičku přátel, se kterými tráví svůj volný čas. Jsou dobrými diskutéry a rádi se účastní debat, kde si ale nikdy nepočínají agresivně. Dokáží lidi spojovat a jsou často organizátory společných sportovních aktivit. Mají rádi pocit, že tráví svůj čas plnohodnotně a sezení na gauči pro ně není, to radši rozjedou grilovačku se sousedy. Nejsou fandové adrenalinu ani přílišné akce nebo nedej bože násilí. Vynikají v týmových sportech jako je volejbal, basket, skupinové veslování… Přirozené tvůrčí tendence je neodrazují ani od kultury a umění. Mají slabost pro luxus a kvalitní věci. Na svůj zevnějšek kladou důraz a je pro ně důležitý i u jejich protějšku.

Práce snů pro Váhy?

Otevřenější a větší týmy, kde mají Váhy příležitost pracovat a interagovat s různými jedinci, jsou pro ně jako dělané. Jejich přízeň je lehce přelétavá a ve větší skupině mají na výběr, s kým se zrovna o dané věci bavit. Jejich estetické založení klade nemalý důraz na pracovní prostředí. Při výběru firmy mu věnují nemalou pozornost a jako nadřízení je nepodceňují. Vzhledem k tomu, že neustále sledují, jestli někde není tráva zelenější, umí ocenit i zajímavý výběr benefitů, od firemní školky po elektromobily. Ideální je, zavalit je příležitostmi přímo ve firmě!

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Váhám? 

IBM

Nestlé (českéslovenské)

Cleverlance

PwC

Škoda Auto

ČSOB