Berani neovládají schopnost kompromisu, nebojí se odpovědnosti a nemají rádi stereotyp. Jsou to dobrodruzi. Mezi ideálními profesemi se najde policista, voják, hasič i pilot nebo řidič. Mají rádi pocit svobody a jen zřídka je ochromují obavy z vlastní smrtelnosti. Mohou tak být (nejen životními) kaskadéry, potápěči či parašutisty. Jsou také zdatnými obchodníky a nechybí jim často ani manuální zručnost. Řada Beranů je tak šikovnými řemeslníky či staviteli.

Jak pracuje

Odvaha a přímočarost Beranů z nich dělá dobré vedoucí pracovníky orientované spíše na výsledky než na lidi. Příkazy rozhodně raději rozdávají, než plní. Jsou ambiciózní a kariéra je pro ně prvořadá. Jsou to silní a inspirativní jedinci, ale nejsou tak přizpůsobiví jako mnohá jiná znamení. Velké změny, které navíc sami neiniciují, jím nemusí být po chuti. Jsou energičtí a všechno rádi realizují okamžitě. Nejsou přemýšliví a raději jdou do rizika metody „pokus – omyl“. Mají rádi tempo a umí ho u projektů nastavit. Jejich práce má spád.

V týmu

Jejich cestu za (často velkými) úspěchy lemují mnohdy zbytečné konflikty. Ke svému okolí jsou nároční a kritičtí. Neovládají umění kompromisu, mají problém s autoritami a tendenci ostatní poučovat a řídit i věci, které se jich netýkají. Jsou to trochu rebelové a velcí bojovníci. Jejich energie dokáže strhnout všechny kolem. Pro svou myšlenku dokáží ostatní nadchnout a zároveň si jí nenechají rozmluvit. Tvrdohlavost je jedním z jejich poznávacích znamení.

S kým mu to ne/klape?

Přímočarost Beranů si dobře rozumí s Blíženci a s přehledem ji zvládají i diplomatické Panny. Pěkně rozhodit naopak může idealistické Vodnáře či tajemné a mlčenlivé Štíry. Stejného ražení jako Berani jsou Střelci, oběma ale bývá společné hřiště malé. Beran se dobře doplní s Rakem nebo Váhami, které se ho nesnaží triumfovat.

Mimo práci

Beran je hráč, který často a rád riskuje. Dost možná si o víkendu s přáteli zahraje poker, nebo vlastní nějaký silnější stroj na dvou kolech. O dovolené rád zdolá velké převýšení nebo se vypraví do destinací a míst, ze kterých mají ostatní respekt. Ne každý je hazardér. Berani ale obecně rádi zkouší nové věci a to je něco, co se projevuje prakticky kdekoli. Od nečekaných a odvážných změn image, až po exotické experimenty v kuchyni. Jsou to jedinci, kteří jsou pro své okolí inspirací a bývají tak obklopeni přáteli.

Práce snů pro Berana?

Beran je dobrodruh a nemá rád příliš direktivní jednání. Pokud se ocitne v hierarchické společnosti, bude se rychle snažit dostat nahoru. Je ambiciózní a pokud před něj postavíte metu, bude se jí snažit dosáhnout. V „placatějším“ firemním uspořádání se více uvolní, ale i tak je dobré klást před něj výzvy, jinak se začne nudit. Beran není znamení, které by se lépe cítilo v korporaci či ve startupu. Rád ale pracuje pro firmy, kde vidí rychle výsledek, může se podílet na rozhodování a příliš se nezdržuje korporátními kolečky a papírováním.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Beranům?

AB InBev

innogy

GSK

Omnicom Media Group

Expando

CPI

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.