Ryby jsou duchovní a pečující znamení. Rády pracují s lidmi, ikdyž v kolektivu nebývají úplně výrazné nebo živelné. Mlčenlivá Ryba je skvělá zdravotní sestra, učitelka v mateřské škole nebo dětská či praktická lékařka. Ryba je také rozhodně člověk, kterému se chcete svěřit – čili skvělý barman, terapeut nebo kouč. Citlivost a empatie je také předurčuje k uměleckým sklonům. Mohou být skvělými herci, tanečníky, fotografy nebo filmaři. Mají cit pro detail a vysokou míru pochopení pro své okolí.

Jak pracuje

Ryby jsou znamení, které má rádo klid a stabilitu. Oceňuje materiální jistoty a poměrně snadno pohodlní. Lidé v tomto znamení nejsou od přírody cílevědomí a vztahy staví vysoko nad kariérní posun. Ryba je také velmi zásadová a její respekt nezíská nikdo, kdo si nestojí za svým slovem. Ačkoli mívá problém s prosazováním vlastních názorů, umí i překvapit. Ženy ve znamení Ryb jsou velmi žárlivé a muži umí být nečekaně ambiciózní. Z jejich mlčenlivosti tak pramení nevyzpytatelnost.

V týmu

Ryby jsou obětavé a nekonfliktní a rády pracují pro tým. Často jsou tmelem kolektivu a nevadí jim pracovat na úkolech, které ostatní odmítají. Pro harmonii v týmu udělají hodně. Jsou nekonfliktní a své názory si raději nechávají pro sebe. Jsou hodně citliví a nevyrovnaní – z toho pramení i jejich nerozhodnost. Umí vést lidi a empaticky s nimi pracovat, nejsou ale typicky charismatickými lídry, kteří by uměli svou řečí strhnout davy. Křivdy v sobě umí dlouho dusit. Nejsou ti, kdo potřebují čistý stůl. Z neobjasněných důvodů tak mají sklony k náladovosti, což může vést k tomu, že kolem nich ostatní občas chodí po špičkách.

S kým mu to ne/klape?

Rybám se dobře pracuje s Vodnářem, který je také silným týmovým hráčem a s kreativním Blížencem. Dobře je doplní i energický Beran nebo vyzenovaný Býk. Příliš emocí se potkává při jeho spolupráci s Rakem nebo Lvem, který Rybu snadno urazí, ale nikdy mu to nedojde. Trefou je i spolupráce se stejně idealistickým Střelcem nebo nekompromisním Štírem. Opačným znamením Ryb je Panna, která je na tyto jedince příliš kritická a realistická. Jejich světy se často nepotkávají.

Mimo práci

Ryba je tvůrčí, ale spíše nenápadně. Je manuálně zručná a s tím je často spojen i jejich koníček. Dost možná plete, šije, peče nebo je kutilem. Ve vší skromnosti své výtvory občas postne i na Instagram. Jako každá vnímavá bytost cestuje hlavně za přírodními krásami, nejraději někam, kde nepotká moc lidí a užívá si ticha. Ryba je melancholická a snivá. Pokud má na výběr, raději bydlí mimo město, blíž přírodě, kde pravděpodobně pěstuje něco bio.

Práce snů pro Ryby?

Rybám svědčí prostředí rodinných firem a dlouhodobé stabilní kolektivy. Stress nezvládají úplně nejlíp a založením nejsou úplně dynamičtí, korporátní prostředí pro ně není to pravé. Na druhou stranu dokáží být velmi loajální k firmě, pro kterou pracují a můžou pro ni pracovat klidně celý život. Nemají rádi změny a libují si ve své nepostradatelnosti. K odchodu je přimějí nekonečné změny v týmu, zvlášť ve vedení a pocit, že nejsou docenění.

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Rybám?

ComAp

P-LAB

Araymond

Slevomat

Olympus Medical

Kooperativa

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.