Lev má v sobě dvojí oheň. Oheň je jeho živlem a jeho planetou je Slunce, což se vtipně doplňuje. Lev je prostě rád na výslunní. Není divu, že optimální kariérou je pro něj politika, byznys, nebo třeba film. Což je ta oblast umění, kde je člověk nejvíce vidět. Lev obstojí jako producent i režisér. Přirozené sebevědomí z něj dělá skvělého obchodníka či reprezentanta firmy. Najdeme ho i v profesionálním sportu, ne však jako člena týmu. Sedí mu spíš individuální disciplíny, kde je jeho výkon v hlavní roli. Umí riskovat i přijímat výzvy. Lev je prostě na výslunní přízně. Jeho záři občas zastíní jen jeho vlastní ego.

Jak pracuje

Lev je od dětství přirozeným lídrem a tak se projevuje i v práci. Je velmi racionální a všechna svá rozhodnutí pečlivě zvažuje. Pokud je ale učiní, nikdo je nezvrátí (ani dobré argumenty). Práci řídí rozhodně a bez pochyb o svých vlastních rozhodnutích. Lev disponuje skvělou pamětí na data, rád si vyslechne neotřelé nápady a zbožňuje inovace. Jako šéf dokáže ocenit práci navíc, kterou jeho svěřenci odvedou a ti ho často následují jako charismatického vůdce. Chválou neplýtvá. Ke všemu se staví zodpovědně a skvěle pracuje pod tlakem. Co ostatním pije krev je jeho neochvějná sebedůvěra. Jen nerad uznává vlastní chybu a nerad se dělí o úspěch. Neúspěch je pro něj naopak bod zlomu a mluvit o své chybě či neúspěchu s nadhledem, zvládá až s dostatečným časovým odstupem. Lev jako zaměstnanec dělá vše pro to, aby se stal vedoucím. Tam, kde není prostor pro růst a vedení, dlouho nevydrží. Nebojí se ani těch nejtěžších úkolů, aby se dostal do vyšší pozice. Řadů Lvů najdeme v čele startupů a vlastních podniků.

V týmu

Lev špatně snáší kritiku, je ješitný a sobecký. V práci je spíše sólista a zbytek týmu potřebuje, spíše než na spolupráci, na potlesk. Je ale také velký dříč, protože pro úspěch udělá všechno – umí být velkorysý, nezávislý a průbojný. Nerad slyší, že nemá pravdu a dokáže naslouchat jen těm, které bere jako rovnocenné partnery. Méně průbojná znamení ho ráda následují. Lev se totiž nebojí riskovat, organizovat a přijmout zodpovědnost. Je tedy cenným vůdcem smečky, kterého se ve firmě vyplatí mít na své straně. Je totiž zpravidla oblíbený a dokáže svými diplomatickými schopnostmi ovlivňovat mínění jiných. Lev je pro firmu nepostradatelný v období změn. Stejně jako třeba Blíženec či Beran dokáže ustát četné turbulence a provést firmu i náročným obdobím. Rozhodně neopouští loď jako první. 

S kým mu to ne/klape?

Lva samozřejmě neskousne každý, je to prostě kohout na smetišti. Klidné a tiché Ryby, Kozoroh či idealistický Vodnář pro jeho metodu „spálené země“ nemají často pochopení. S výrazným Beranem či Střelcem se můžou často přetlačovat, pokud si ale správně vymezí svá hřiště, mohou být velmi silnými spoluhráči. Ve své všestrannosti a lásce k informacím si porozumí s Blížencem či racionální Pannou. Zajímavě se doplní s Rakem, který je velmi rozdílný a zastupuje jiné hodnoty. Lva může naopak rozčilovat Štír, kterého není schopen snadno prokouknout, nebo Býk, který nad ním v některých disciplínách dokáže elegantně vítězit.

Mimo práci

Lev dokáže investovat nemalé částky do oblečení, což souvisí s jeho potřebou kvalitně se prezentovat. Potrpí si i na technologie a nezřídka je milovníkem značky Apple. Často se věnuje sportu, který právě frčí a taky už jedl v každé vyhlášené restauraci ve městě. Ví, co rezonuje. Bývá spíše městský metropolitní typ, ale zároveň se nebojí výzev. Možná se pousměješ, až ti bude ve své luxusní košili na míru vyprávět, že se chystá do Mongolska na kole, ale nepochybuj, že to zvládne realizovat jako cokoli jiného, co si zamane. Lvi jsou jako doma na sociálních sítích a o svůj život se rádi dělí – vždyť je to způsob, jak se ukázat. Nepochybuj tedy, že se o všech aspektech jeho života, kde se mu daří, dozvíš.

Práce snů pro Lva?

Lev nepotřebuje tolik jistoty – tu má v sobě – a hledá výzvy. Startupové prostředí je pro něj inspirativní. Stejně tak ale umí obratně šplhat po žebříčcích korporátní struktury, kde uplatní své diplomatické schopnosti. Ať už dělá cokoli, chce za to být dobře ohodnocen, zná svoji cenu – občas ji vynásobí dvěma a je spokojen. Je velmi univerzální, rozhodně však vyhledává inovativní odvětví a obory, kde se něco děje, mění, vyvíjí… Když hledá práci, tým a lidé ho zajímají spíše okrajově. Vždy předpokládá, že je nějak „zvládne“ - a většinou taky že jo. 

Jaké firmy doporučujeme na menu všem Lvům a Lvicím?

Accenture

Socialsharks

Expando

Story TLRS

Alza

ExxonMobil

Tento horoskop vznikl čistě pro zábavu redakce Proudly a čtenářů a žádné vesmírné těleso při jeho sestavování nedošlo úhony.