ul. Wuchterlova

Nepřehlédnutelné centrum Dejvic tvoří Vítězné náměstí, kterému ale díky jeho typickému tvaru nikdo neřekne jinak než Kulaťák. To je bohužel spíš než náměstím jen nepříjemně rušnou křižovatkou. 

trhy na Hradčanské

Kolem Kulaťáku zůstal poslední nezastavěný kus zeleně. Právě tam se pravidelně konají festivaly, veletrhy a každé sobotní dopoledne tradiční farmářské trhy, které je díky jejich autentické atmosféře takřka povinnost alespoň jednou navštívit.

Hradčanská

Jen kousek od Kulaťáku se nachází univerzitní kampus Českého vysokého učení technického a Národní technická knihovna. Ta je zajímavá hned z několika důvodů. Kolem knihovny spontánně vznikl kulturní prostor, kde se pravidelně scházejí studenti (nejen) z ČVUT, ať už za účelem výstav, demonstrací, veletrhů, nebo prostě socializace. NTK navíc díky svému vzhledu získala Národní cenu za architekturu za rok 2010 a je největší i nejstarší technickou knihovnou v ČR. V přízemí knihovny se nachází útulné Cafe Prostoru, kde se pravidelně konají například taneční večery. Svoje o tom nejspíš vědí i kolegové z Easy Software, kteří sídlí nedaleko.

ul. Dejvická

Socializovat se studenti chodí i do Klubovny, původně základní školy, dnes kultovního kulturního střediska. Tam se konají nejrůznější filmové i hudební produkce, divadlo, blešák, ale i veřejné stříhání vlasů. Aby to nebylo jen o tom pivě.

Klubovna

Cestou od zastávky Hradčanské se v malých uličkách plných okouzlujících prvorepublikových domů nachází spousta příjemných kaváren, restaurací, hospod a obchůdků. Na jídlo doporučujeme například osobitou restauraci 500, pizzerii Grosseto, snídaňové Místo nebo ukrajinský Váleček. 

 

restaurace 500

Na pivo zajdi do vyhlášené pivnice U Veverky (podle našeho dejvického kolegy mají dokonce nejlepší pivo v Praze!), případně do A Maze In Tchaiovny, kde za regálem knih objevíš věci nečekané. Na kávu doporučujeme třeba Kafemat, Café Exil nebo Café Záhorský.

dejvická Nádražka

Každý správný Dejvičák zná (a navštívil) dejvickou Nádražku, jejíž interiér je věrný svému názvu. Luxus nečekej. Ale pivo za 21 a rum za 20 korun, stejně jako legendární atmosféra zaplivané putyky, je tu letitým standardem. V posledních dnech se ale nejen mezi milovníky Nádražky bleskově rozšířila informace, že Správa železniční dopravní cesty chce Nádražce dvojnásobně zvýšit nájem, což by pro oblíbený podnik mohlo znamenat konec. Petice proti zavření této kultovní hospody na sebe proto nenechala dlouho čekat. Na seznamu podepsaných je například i starosta Prahy 6 Ondřej Kolář.

U Veverky

Za přírodou můžeš vyrazit do Šáreckého údolí, kde krom zeleně narazíš i na rezidenční čtvrť s luxusními vilami, jedněmi z nejhonosnějších v Praze. Hezkým místem k odpočinku je taky nedaleká zřícenina hradu Baba. 

ul. Jaselská/Eliášova


photo by Adeline K.