Pondělí

Pondělí můžeš začít produktivně a jít se poradit/inspirovat na pravidelnou PyWorking Session. Ta se koná každých 14 dní a je určena všem, kdo se chtějí naučit programovat v Pythonu, ale na něčem se zasekli nebo potřebují poradit s projektem. 

Úterý

Jak vybudovat byznys a tým úplně od nuly? Se svými příběhy se podělí tři podnikatelé v úterý večer na VŠE. Tak se nech inspirovat.

Napadlo tě někdy, proč lidi vůbec válčí? Taky ti připadá, že na tom všichni jedině prodělají, ale stejně se to děje? O tom, proč to tak je, se bude mluvit ve Skautském institutu.

Jestli cítíš, že nejsi úplně řečník a hovořit i před několika málo lidmi – a co teprv v angličtině! – ti dělá problém, zkus pravidelné večery s Toastmasters, kde se ti nikdo smát nebude. Ač se nepovažují za profesionály, jejich cílem je vychovávat nebojácné řečníky a daří se jim to pěkně.

Středa

Zajímavá debata o stavu českých veřejnoprávních médií v roce 2018 se bude konat ve středu večer v Knihovně Václava Havla, debatovat bude pět novinářů z rozdílných oborů. 

Kdo by se nechtěl umět vymluvit z každé situace! Takže pokud tě zaujali Toastmasters o pár řádků výš, máme tu pro tebe ještě jednu podobnou akci – Řečnictví v Coffee Corner Bakery na Vinohradech. Poslechneš si profesionální řečníky a dozvíš se užitelné tipy, jak ihned změnit to, jak tě ostatní vnímají.

Excel. Myslíš si, že ho umíš, ale pokaždé tě něco překvapí. Nebo se najde někdo, kdo ti svými tabulkovými schopnostmi vytře zrak. Po absolvování Excel workshopu v Operu by tě však nemělo zaskočit už skoro nic! 

Čtvrtek

Jak to přesně bylo s Miladou Horákovou? To se dozvíš v dokumentu Dr. Horáková, který se bude promítat v Knihovně Václava Havla a následovat bude krátká přednáška historičky. 

Je-li ti cestování blízké, určitě tě neminula Travel Bible, která je navíc české tvorby. Přijď si poslechnout živý podcast ve Skautském institutu s ostřílenými cestovateli, kteří budou sdílet své tipy a triky a budeš se jich moct zeptat na cokoliv, co se cestování týče. 

Každoroční klasikou je potom světelný Signal festival, kterým se můžeš nechat osvítit od čtvrtka až do neděle.

Pátek

A je tu Skautský institut potřetí! Uznáváme, máme pro něj jisté sympatie... O tom, jak si vypěstovat všímavost a udržet pozornost, bude řeč na pravidelném workshopu Mindfullness

Sobota

V sobotu je TOP akcí rozhodně TEDx Youth, tentokrát na téma V klidu. O tom, jak všechno chceme stihnout, všechno chceme zažít, všude chceme být, ale zapomínáme se zastavit a být jen tak v klidu.