Pondělí

Je jedním z tvých životních cílů zdolat třeba Kilimanjaro, ale absolutně nevíš, co taková expedice obnáší? Pak přesně pro tebe je povídání Ondřeje Kavalíra a Lukáše Pátka a jejich promítání fotek z Expedice Pamír 2018. Mluvit budou o tom, jak se na samotnou expedici připravovali a jak výstup na sedmitisícový Pik Lenina v pohoří Pamír probíhal.

Milovníci deskovek pozor, v pondělí se uskuteční další turnaj deskových her, který pořádá Club Rodamiento. Hlavní cenou je hra „Pukec“. Kromě soutěžních aktivit si můžeš také zahrát profláknuté i ty méně známé deskovky, vyzkoušet si Holandský biliard nebo Indoor Kuličky.

Úterý

To, že zdraví máme jen jedno a je tím nejdůležitějším, ti určitě říkat nemusíme. Na přednášce Nenápadná řeč srdce ti docent MUDr. Štěpán Havránek poví, jak tomuto pohonu našeho života naslouchat a jak rozpoznat jeho skryté signály volání o pomoc. Ruku na srdce, víš jistě, že to tvoje o pomoc nevolá?

Středa

To nejzajímavější ze současného designu a umění přináší do Kongresového centra Czech Design Week. Celý festival odstartuje právě tuto středu a potrvá až do konce týdne.

Čtvrtek

Vosí hnízda – kdo by je nemiloval! A co když ti řeknu, že jich můžeš sníst opravdu spoustu, zapíjet je grogem a koukat u toho na Pelíšky? Pokud ti tohle připadá jako ten nejlepší program na čtvrteční večer, tak si rozhodně nenech ujít organizované jedení vosích hnízd na koleji Jednota.

O něco sofistikovanější zábavu nabízí 16. večer Spolužen v Bibloo Café. Ten nabídne rozhovor se dvěma inspirativními ženami – Olgou Knoblochovou, která stála u zrodu značky Dermacol a Irenou Cápovou, šéfredaktorkou magazínu Forbes Women a redaktorkou časopisu Forbes Česko.

Pátek

V pátek si přijdeme na své hlavně my ženy. Jsme to právě my, které chceme posouvat hranice, měnit svět a překonávat překážky. Vzájemně se motivujeme a právě 30. listopad je tou správnou chvílí oslavit náš různorodý svět na TEDxPragueWomen s příznačným názvem Ukaž se.

Tradiční české výrobky, lampionový průvod nebo čerti. To jsou České Vánoce na Výstavišti!

Sobota

K období zimy neodmyslitelně patří i bruslení. Příležitostí, kam si jít zabruslit, nabízí Praha několik. Jednou z nich je i kluziště na Letenské pláni, které právě tuto sobotu odstartuje bruslařskou sezonu. Bruslit zdarma tady můžeš až do 24. února a třeba vyzkoušet i novinku pro letošní rok, kterou je bezplatná škola bruslení.

Pokud nejsi tak úplně fanoušek bruslení, ale zato tě baví nejrůznější bizarnosti a divnofilmy, pak tě rozhodně nesmí minout první ročník Bizar Festu 2018 v Kasárně Karlín.

A jestli bys ze všeho nejraději už nasál/a tu pravou vánoční atmosféru a ochutnal/a první letošní svařák, nezbývá ti nic jiného než navštívit Staroměstské náměstí, kde proběhne v sedm večer tradiční rozsvícení vánočního stromu za přítomnosti pražského primátora.

Neděle

Advent je tady! A to znamená, že bys dneska neměl/a zapomenout zapálit první svíčku na adventním věnci. Je to takzvaná svíce proroků. Ta je památkou na proroky, kteří předpověděli narození Ježíše Krista. První adventní neděle je také vhodná doba k tomu, aby ses pustil/a do pečení tradičních medových perníčků. Adventní doba je totiž zhruba čas, který je potřeba, aby se perníčky krásně rozležely.