Pondělí

Pondělí odstartuje hned dvěma skvělými akcemi. V Centru současného umění DOX bude probíhat první ze série debat „Data vs. Láska“. Večerem tě provede psychoterapeut Honza Vojtko a společně s Markétou Štětinovou, která zkoumá moderní podobu lásky, a Ester a Josefínou, které stojí za instagramovým fenoménem Terapie sdílení, budou mluvit o tom, jak současný online svět mění podobu partnerských vztahů.

Pokud jsi spíše než fanouškem lásky, fanoušek filmu, určitě vyraz do Café Sladkovský. Bude tam na tebe čekat Petr Kovařík, znalec historie pražských Vršovic. Provede tě světem filmu a po krátké přednášce s projekcí tě vezme na místa, kde se ve Vršovicích natáčelo.

Úterý

I přestože první programátorkou byla žena, zástupkyň něžného pohlaví máme v IT stále málo. Proč tomu tak je se dozvíš na 2. Meetupu v Green Fox Academy.

Tento den bude patřit také odborníkům z oblasti komunikace, reklamy a marketingů, kteří sejdou na konferenci Fórum Media a zaměří se na nejaktuálnější komunikační strategie globálních hráčů.

Středa

Ve středu večer se můžeš pobavit s improvizační skupinou Just! Impro příběhy, skeči a písněmi, které vzniknou jen tak bez přípravy na téma, o kterém rozhodují diváci.

Čtvrtek

Nejočekávanější akce sezóny je tady! Holešovické Výstaviště se až do neděle promění v "Mekku" designu! Vyraz se inspirovat na již dvacátý ročník pražského mezinárodního festivalu designu Designblog 2018. Jako každý rok tu na tebe čekají ti nejlepší čeští i zahraniční designéři a stylové značky. Součástí programu jsou také módní přehlídky, workshopy, koncerty, divadlo i různé přednášky a diskuze.

Světem internetu zamávalo otevřené přiznání Tomáše Kluse k tomu, že ne vždy je to zrovna hodný kluk. A právě Tomáš bude hostem další ze série inspirativní snídaně Brain & Breakfast na téma Cesta písničkáře aneb jaká je vlastně úloha kultury v současné společnosti.

Pátek

V pátek odpoledne a po celý víkend budou v pražské výstavní hale Továrna k vidění ty nejkrásnější na míru upravené motorky. Na akci All Ride Show se představí originální motocykly převážně z dílen českých nadšenců. A ty se můžeš na vlastní oči přesvědčit, jaké máme v Česku zlaté ručičky.

Pokud přemýšlíš, kam vyrazit večer, zapřemýšlej nad otvíračkou nové absintové kavárny Coma´r Absinthe Café. Za tímto konceptem stojí Yuli, která se rozhodla modernizovat pohled na tento drsný alkoholický nápoj. Spojením kávy a absintu vznikl drink s názvem „Better than coffee“ a právě ty můžeš být jedním z prvních lidí, kdo tuto opojnou kombinaci otestuje.

Sobota a neděle

V rámci oslav 100. výročí založení Československa se koná několik akcí, které ti připomenou naší historii. Po celý víkend budou zcela zdarma nebo za symbolický poplatek přístupná pražská muzea a galerie.

Na Střeleckém ostrově proběhne festival Národ sobě, kde za zvuku jedné z nejkrásnějších skladeb Vltava můžeš sledovat videomapping promítaný na stěny Národního divadla. Dobré jídlo a pití tady samozřejmě nebude chybět.

Průřez československými dějinami ti nabídne videoprojekce na budově Národního muzea, které jako tichý svědek bylo přítomné u všech významných událostí naší historie.