Pondělí

Nový týden rozjeď v té nejlepší společnosti. Právě v tento den se veřejnosti na krátko otevřou dveře vily Karla Čapka. Čeká tam na tebe komentovaná prohlídka, která tě provede místem, kde se scházely mimořádné osobnosti českých dějin.

Pokud tě historie zrovna nebere, můžeš vyrazit do Rock Café. Divadelní spolek Diva-ženy si na tenhle večer připravil satirickou komedii Mediální pakáž aneb Dreamjob. Herci ti zábavnou formou poodkryjí zákulisí novinářské práce, a zároveň si dali za cíl upozornit na palčivý problém dnešní doby, kterým jsou fake news a dezinformace.

Úterý

Virtuální a rozšířená realita stále více pronikají do všech možných oborů. Jedním z nich je i vzdělávání, kde zajisté přispívá k snadnějšímu pochopení složitějších témat. Jenže… Netrávíme v digitálním světě už moc času? A kdy si taháky začneme promítat přímo do kontaktních čoček? Nad potencionálními riziky se zamyslí ve své přednášce Mikuláš Křen, zakladatel technologicko-uměleckého studia VR MUSASHI, ve Skautském institutu.

Středa

Skautský institut si pro tebe připravil zajímavou přednášku i na středeční večer. Češi v přírodě jsou už sto let! Právě před sto lety se masivně rozmohl tramping, skauting a turistika. Jaká byla historie, jak se tento fenomén vyvíjel a proč jsme v přístupu k přírodě v Česku jedineční, ti poví Roman Šantora alias Bobo.

Čtvrtek

Čtvrtek je sice malý pátek, ale my ti doporučujeme dneska zůstat radši doma a šetřit síly na víkend, protože ten bude v Praze nabitý! Neposedíš? Zajdi s kamarády na jedno. 

Pátek

Možnost, jak se nejlépe připravit na víkend ti nabízí také otevřené workshopy mindfulness. Ty se konají každý pátek ve Skautském institutu a tento týden se ponesou v duchu radosti, všímavosti a vděčnosti.

V tento den také startují dvě zajímavé výstavy. První z nich je výstava fotografii Jiřího Píši, alias Pražského fotografa. Až do 25. listopadu máš v Malostranské besedě možnost podívat se na Prahu a její zákoutí novým úhlem skrze jeho fotografie.

Výstava Made in Czechoslovakia aneb průmysl, který dobyl svět ti v Národním technickém muzeu představí kousky, které jsme u nás za sto let republiky vymysleli a vyrobili. Trocha té národní hrdosti je teda rozhodně na místě!

Sobota

Celý víkend je pro milovníky kávy jako stvořený. V sobotu totiž startuje v holešovické tržnici Prague Coffee Festival. V rámci festivalu na tebe čekají zajímavé přednášky, workshopy a hlavně neomezená konzumace výborné kávy z nejrůznějších koutů světa.

Neděle

A jestliže se sobota ponese ve znamení kávy, tak neděle patří rozhodně koktejlům! Poprvé bude pro veřejnost přístupný 8. ročník nejvýznamnější nápojové události u nás – Prague Bar Show 2018. Jaký drink a způsoby přípravy nápojů jsou teď IN, ti představí nápojový experti a barmani z celého světa. Tak na zdraví!