Pondělí 

Jestli někdy zapomínáš, co že jsi to vlastně chtěl/a udělat, nastartuj týden produktivně a zajdi si dopoledne na workshop tréninku paměti do Skautského institutu. Pobavíš se a naučíš se rozhýbat mozek, což určitě oceníš nejen v pracovním životě.

V pondělí také zahajuje Týden podnikání a to hned Hlavní událostí. Pokud tě zajímá udržitelný rozvoj, nenech si to ujít, hlavním tématem je letos cirkulární ekonomika.

Těšíš se po práci na pár deci? Nepohrdneš naturálním vínem? Pak tě nesmí minout neotřelý wine pop-up od Družstva. A protože máme tento rok kulaté výročí jednoho společného státu, Družstvo si přizvalo kolegy ze Slovenska a téma je jasné: let’s make Česko-Slovensko grape again!

Úterý 

Jestli někdy přemýšlíš nad smyslem zahraničního působení české armády, zajdi na debatu s Respektem do Knihovny Václava Havla. 

Pro všechny flinky a floutky je tu pak tradiční listopadový koncert Prago Union v Lucerna Music Baru.

 

Čtvrtek

Šťastnější, efektivnější a méně stresující. Ano, mluvíme o práci! Konference o štěstí v práci se ve čtvrtek koná v kongresovém centru. 

A jestli jezdíš do práce na kole a pražské kopce ti dávají zabrat, je tu pro tebe seminář o cyklistice ve městech, které, stejně jako Praha, nejsou placaté.

Pro milovníky francouzských dobrot je tu francouzský trh: Bonjour Jiřák a pro ty, kdo se vyžívají spíše v melancholické atmosféře severské kinematografie, začíná Severský filmový podzim

Potřebuješ k odreagování spíše něco akčního? Rozjeď to na koncertě kapel Mucha a Oswald Schneider ve Vagonu.

Tento týden je jako dělaný pro připomínání historických událostí. Začít můžeš už ve čtvrtek večerním promítáním filmu Jan Palach do Knihovny Václava Havla.

Pátek 

Patříš mezi ty, kdo nemá filmů nikdy dost? Jsou tu ještě Ozvěny Noir Film Festivalu.

Swim je nový prostor v centru Prahy ve Štěpánské ulici. Na své si přijdou foodies i příznivci současné klubové hudby. Je to totiž trochu restaurace, trochu klub a trochu… bazén. V pátek stěny rozduní Kornél Kovács.


Sobota 

17. listopad je již tradičně událostmi nabitý. Vždyť je na co vzpomínat, co slavit a čeho si vážit!  A pokud jsi, stejně jako velká část naší redakce, v roce 1989 ještě byl/a v plenkách (nebo dokonce ani tam), vřele v tento čas doporučujeme vzít s sebou nějaké pamětníky z rodiny a nechat si vyprávět. :)

Začít můžeš příznačně na Albertově. Po celý den je tu připomínkové setkání, odpoledne bude patřit diskuzím a přednáškám. Příjemnou procházkou pokračuj na Národní, kde to zase bude žít: hudba, divadlo, výstavy, debaty a slavit můžeš i s knihou v ruce v Obýváku Václava Havla. Pro pražské šotouše je tu možnost prozkoumat zákulisí depa Zličín a svezení historickou soupravou metra. A večer zajdi na sklenku na poetický staroměstský dvorek: Vinárna Bokovka slaví 3. narozeniny. Na své si tu přijdou i milovníci piva, Matušku tu bude čepovat sám sládek Matuška!

Neděle 

Po oslavách předchozího dne trocha odpočinku: „odfajfkuj“ si pár položek v Ježíškově seznamu na MINTu, trhu s nezávislou módou, šperky a designem. Pro zvídavé tuláky je tu procházka po Barrandově a možnost prozkoumání slavných prázdných vil.

A taky máš poslední šanci zajít na přehlídku mladého umění. Pokoje totiž v neděli končí.