Drbání s kolegy a upovídanost

Jedním z důvodů, proč se do práce těšíme, mohou být právě naši kolegové, kteří jsou už spíš jako přátelé nebo rodina. Kolegy si ale většinou nevybíráme a může se stát, že budeš pracovní prostor sdílet s někým, kdo celý den nezavře pusu. Nemůže si pomoci, pořád ti má co říct. Povídá o zážitcích z víkendu i o tom, co měl v neděli k obědu. Pokud se v popisu poznáváš i ty, věz, že tento tvůj zlozvyk může způsobit mezi kolegy pěknou paseku.

 

Neustálé kontrolování telefonu

Po škole už to nejsou učitelé, kdo ti říkají 'Schovej ten telefon, nebo ho vyhodím z okna,' nýbrž šéfové, kteří jim ale jsou v ledasčem podobní – nechtějí, abychom místo práce civěli do telefonu. Ti z nás, kdo svůj telefon téměř nedávají z ruky, vědí, jak těžké je nekontrolovat ho každou půlhodinu. Co kdyby někdo psal nebo volal? Tohoto zlozvyku se ale zkus zbavit, věř, že rád ho nevidí žádný šéf.

Pravidelné záchodové pauzy

Kdo by neměl rád courání na toalety? Člověku se pěkně prokrví nohy, trošku se po schodech zadýchá a po malé přestávce je zpět. Každý z nás pravděpodobně má ve svém okolí alespoň jednoho kolegu, který musí chodit na toaletu každou hodinu. Za dobrý nápad to ale rozhodně nemusí pokládat šéf nebo spolupracovníci, kteří mohou tento zlozvyk vidět jako vrchol lenosti.

Prokrastinace

Prokrastinace patří mezi nejzákeřnější zlozvyky na pracovišti. Najednou se vše zdá zábavnější a užitečnější než samotná práce – hra s propiskou, pozorování lidí z okna nebo počítání příští výplaty. Je to zlozvyk, kterého se velmi těžko zbavuje. Někdy pomůže výhružka od šéfa, někdy ani to ne. Nemá pro nás šéf dostatek pochopení, nebo jsme až moc velcí „prokrastinátoři“? Podívej se do svědomí a posuď sám!

Líčení v práci

Vypadat dobře v práci je důležité. I v práci občas provedeme nějaké drobné úpravy, aby naše image zůstala perfektní po celý den. Časté zdokonalování se se zrcátkem v ruce může ale v práci způsobit komplikace nebo posměšky ze strany kolegů.

 

Podlézání šéfovi

Být se šéfem zadobře je vždy užitečné. Občas to ale můžeme trošku přehánět. „Šéfe, vám to dneska sluší, máte nový účes? Nebo je to tím novým sakem?“ Být se šéfem dobrý kamarád může být fajn, ale měj na paměti, že všeho moc škodí. Navíc je dost možné, že si toho všimnou tvoji kolegové, kteří nad tvým zlozvykem budou otráveně kroutit hlavou.

Odpočítávání času na oběd

Tento zlozvyk se týká především nedočkavců, pro které je jediná motivace v práci oběd. Obědová pauza se tak stává jediným světlým okamžikem celého pracovního dne, o který se musí podělit se svými kolegy. V 8 hodin ráno už nedočkavci hlásí – už za 4 hodiny jdeme na oběd! Už za tři hodiny jdeme na oběd! Už za hodinu a 34 minut! Tento zvyk buď kolegy pěkně otráví, nebo je vlna nadšení pohltí společně s tebou. Chceš to riskovat?

*

Zlozvyky jsou mnohdy našimi nepřáteli, kterých si ani nevšimneme. Poznáváš se v nich? V tom případě zkus na svém pracovním já trochu zapracovat. Pokud se tě zlozvyky netýkají, gratulujeme, jsi o krok blíže k ideálnímu zaměstnanci!