Jako prvního vám představujeme jednoho z nejslavnější lidí na planetě, tím totiž Steve Jobs nepochybně je! Zakladatel Apple, intelektuál s brýlemi, který vydělával miliardy dolarů. A co že bylo pro něj tak typické? Všimli jste si, že téměř na všech svých mediálních vystoupeních nosil černý rolák? Ať pod bundu nebo sako, byl pro něj stejně typický jako blond vlasy pro panenku Barbie. Steve jich měl ve skříni mezi desítkami a stovkou. Prý jich měl tolik, že by mu vydržely na zbytek života. Z jeho rozhovorů se dozvídáme, že první myšlenka rolákového outfitu se zrodila v továrně SONY, kde přesně takový rolák sloužil jako uniforma. Poté, co se Jobsovi nepodařil prosadit návrh podobných uniforem i pro své zaměstnance, začal rolák nosit sám. No a není divu. Černý rolák je elegantní nadčasový statementový kousek, což věděl třeba i Andy Warhol. Se Stevem měli jedno společné - nechtěli řešit, co si vezmou na sebe. Vždy to věděli a svou energii směřovali jiným směrem. 

Oblíbenkyní a múzou Alfreda Hitchcocka je jednoznačně Grace Kelly! Její fashion style ovlivnil a inspiroval mnohé generace v USA ale i v Evropě. Čím je Grace Kelly tak známá? Je to propagátorka stylu zvaného „preppy“ či „preppie“. Grace Kelly inspirovala svým elegantním a konzervativním oblékáním zahrnující svetříky, sukně pod kolena, pouzdrové šaty nebo košile, a to z velmi kvalitních materiálů. Na veřejné scéně se výhradně objevovala oblečená do těchto kousků. Na výstřihy, prvoplánovost nebo vyzývavost si rozhodně nepotrpěla. Není divu, že si tento styl oblíbili především lidé vyšších vrstev nebo studenti z prestižních univerzit. Její sofistikovaný a kultivovaný styl profesionální ženy je aktuální a inspiruje dodnes nejen ženy v politice a vysokých funkcích.

Dalším člověkem, který nedá dopustit na své pohodlí, není nikdo jiný než zakladatel Facebooku – Mark Zuckerberg. Už tě napadá, co je pro něj typické? Pokud je tvým tipem šedé tričko, máš bod! I když to vlastně není pouze tričko, ale prakticky všechno oblečení, které má šedou barvu. I pro Marka stojí za uniformním stylem oblečení hlavně přiznaná úleva od rozhodování. Nechce plýtvat časem a energií na vybírání oblečení. Všechny dámy vědí, jak těžké a časově náročné může být ranní vybírání outifitu. Mark prostě ví, že svět a životy milionů lidí může měnit i v šedivém bavlněném tričku a mikině. A má pravdu. Může. 

Nemluví jen šaty, ale i šperky. O tom přesvědčila svět bývalá ministryně zahraničí Spojených států Madeleine Albrightová. Svou strategií "read my pins" dokázala vyjádřit názor na protistranu i problematiku, o které se vede jednání. Svými brožemi a jejich symbolikou dokázala rozčílit i ruského prezidenta Putina a dát jasně najevo svůj postoj vůči jeho politice. Její sbírka broží čítá na 200 kousků a není divu, že kniha jejích memoárů nese titul "Tajná řeč broží". Albrightová je prostě žena, která umí vyjádřit názor, i když se třeba pro diplomacii právě nehodí. 

Naše poslední hvězda je také z USA. A je to bývalý prezident Barack Obama, kterého můžeme vidět ve dvou typech outfitu. Jedním z nich je perfektně padnoucí oblek s kravatou a druhým z nich je outfit ve stylu „normcore“. Pro styl normcore je typická tendence nevyčnívat z davu a působit co nejobyčejněji to jen jde! Barack si pravděpodobně pozornosti užíval až až, proto ve volném čase v Barackově výbavě nesmí chybět ležérní džíny, tenisky, volné jednobarevné svetry a mikiny a trička. O oblíbenosti bývalého amerického prezidenta vypovídá i fakt, že se po jeho vzoru stylem "normcore" začaly seriózně zabývat i světové módní magazíny a značky. Barack by prostě možná rád splynul s okolím, ale omylem při tom vytvořil svébytný ucelený módní styl. 

*

„Je to pravda odvěká, šaty dělaj člověka“ zpívá se v písničce od Wericha a Voskovce a my tomu dáváme za pravdu! Celebrity se často předhánějí v extravaganci svých nových kousků za cílem upoutání pozornosti médií a diváků. Někteří se snaží o pravý opak. Výrazným módním kouskům neholdují, raději si zvolí ležérnost a pohodlnost. Důležité je, se najít.