Jistota a stabilita s pracovní smlouvou

Hlavním benefitem pracovní smlouvy jsou jistoty, které jsou garantovány zákoníkem práce.

Základem je minimální mzda, která se v roce 2019 zvýšila na 13 350 Kč, a maximální pracovní doba 12 hodin denně a 40 hodin týdně. Jako zaměstnanci ti nikdo nemůže říct, abys zítra „už nechodil/a“, jelikož máš zákonem danou výpovědní lhůtu a ukončení pracovního poměru je možné jen ze zákonně stanovených důvodů, ze kterých vyplývá v určitých případech i nárok na odstupné.

Můžeš si užívat minimálně 20 dní placené dovolené, ale často dnes zaměstnavatelé dávají týden nebo i více dní jako benefit navíc. K tomu si připočti 13 státních svátků, kdy do práce nemusíš, ale plat běží vesele dál. A pokud jdeš do práce i ve svátek, pak jedině za příplatek.

Zaměstnavatelé přidávají i další zaměstnanecké výhody nad rámec jejich povinností jako sick days, příspěvek na penzijní připojištění, stravenky atd. Stejně tak tě zaměstnavatel chrání při vykonávání pracovního procesu v případě úrazu nebo nemoci z povolání. A jako bonus za tebe udělá všechno papírování spojené s daněmi.

To není málo a člověk to ocení především v době, kdy na trhu práce není situace tak růžová jako třeba teď.

Živnostenský list – větší svoboda, větší zodpovědnost

Pokud se rozhodneš podnikat nebo pracovat na živnostenský list, všechny výše zmíněné jistoty mizí.

Je to výhoda, nebo nevýhoda? Třeba pracuješ tak efektivně, že ti stačí 3 dny v týdnu, nebo naopak musíš makat dvanáct hodin denně, abys všechno stihl/a. Můžeš více rozhodovat o sobě a své práci, ale z toho pak vyplývá i vyšší míra zodpovědnosti, kterou za sebe máš.

Jako OSVČ budeš vystaven/a většímu množství povinností a administrativy, kterou za zaměstnance přebírá zaměstnavatel. Složitější to je i se žádostí o hypotéku a půjčky, kdy je posuzování žádosti daleko přísnější. Pozor také na nárok na mateřskou. Ten je podmíněn účastí na nemocenském pojištění, které za zaměstnance hradí firma, ale pro OSVČ je pouze dobrovolné.

Zkrátka pro OSVČ je nutné začít včas myslet na zadní vrátka, což dokazují i výsledky studie, která říká, že mají v průměru o 13 % nižší důchod než zaměstnanci. Výhodou pro OSVČ je, že při stejném příjmu zaplatí na daních méně než zaměstnanec, což potom může kompenzovat všechny povinnosti, neplacenou dovolenou či hodiny odpracované navíc.

 

Pozor na švarcsystém

Firmy rády najímají nové pracovníky na živnostenský list, protože tím významně ušetří na odvodech státu. Pro představu: za zaměstnance se mzdou 25 000 Kč odvádějí dalších 8 500 Kč na zdravotní a sociální pojištění.

Tím, že člověk pracuje na živnostenský list, přitom ale de facto za stejných podmínek, jako zaměstnanci, přichází stát o své příjmy a je logické, že se mu takový vztah nelíbí. Proto pozor na znaky tzv. švarcsystému, který je podle Zákoníku práce nelegální a pokud se u tebe švarcsystém prokáže, ty ani zaměstnavatel se sankcím nevyhnete. Jak ale poznat, co je a není považováno za švarcsystém?

Jednoduše řečeno, pokud budeš pracovat výlučně pro jednu firmu, jejím jménem a budeš k ní v podřízeném vztahu, dle zákona máš povinnost mít pracovní smlouvu. Nicméně spousta případů, které se pohybují na hraně zákona, se velice těžko posuzuje, někdy jsou takové případy tolerovány, jindy jsou pokutovány.

*

Suma sumárum, obě formy mají své výhody i nevýhody. Předtím, než se rozhodneš, zda zvolit práci na živnost nebo pracovní smlouvu, zamysli se nad tím, jakou máš povahu, co od svého zaměstnání očekáváš a jak uvažuješ o budoucnosti.