Na konferenci Women in Tech se nemluvilo jen o umělé inteligenci, cloudu a internetu věcí. Témata byla stejně pestrá jako výběr řečnic. Některá hraničila se science fiction – debatovalo se o přístupu k vývoji umělé inteligence, o chystaném výletu na ostrov, kde se NASA připravuje na cestu na Mars – ale řeč přišla i na úplně konkrétní tipy, jak vést projekty, nebo jaká struktura týmů se osvědčuje ve velkých IT firmách.

O čem se mluvilo?

Žen pracujících v technických oborech je velmi málo. Na konferenci panovala jednoznačná shoda, že je nevyšší čas s tím něco začít dělat. Sympatický byl ovšem fakt, že cílem tohoto setkání rozhodně nebylo stěžovat si, jak je pro ženy těžké se v této oblasti prosadit. Sdílela se inspirace a ukazovaly se možnosti, jak jít za svým cílem.

Jak se tyto inspirativní ženy dostaly tam, kde teď jsou? Za jejich nasměrováním a úspěchem stojí zvědavost, přiměřená drzost, odvaha, vytrvalost a někdy i náhoda. Ať už jde o dobrého a pozorného učitele matematiky na základce nebo třeba to, že má NASA kancelář blízko Google.

V Google pracuje i Katja Minitsenka, která předvedla jednu z nejvíc "wow" řečí celé konference. Když ji při práci v Google zajímalo něco ohledně NASA, šla se prostě zeptat přímo do jejich kanceláře, která je od Google jen několik minut pěšky. Tak se dostala k fascinujícímu projektu. Chystá se teď „skoro“ na Mars - spolupracuje totiž s NASA's Mars Instutute a čeká ji expedice na ostrov, kde se cvičí NASA. Podmínky tam jsou hodně podobné těm na Marsu.

Silné příběhy úspěšných dam

Příběhy žen a jejich prezentace ukázaly, jak široké uplatnění v technických oborech je. Kromě toho se ale publikum mohlo dozvědět i velice konkrétní tipy. O tom, jak je důležité poznat sama sebe, vážit si svých předností a umět je využít, na druhou stranu se ale neděsit nedostatků, protože se vždy dá najít někdo, kdo slabé stránky doplní.

V technických oborech je obzvlášť důležité věřit svým schopnostem nemít strach z toho, že „ostatní zjistí, jak jsem vlastně hloupá“ - o tenhle poznatek se podělila Ewa Maciaś, taktéž z Google. Podle ní většina žen z publika ten pocit někdy zažila. Ani bychom nevěřili, kolik lidí v Google trpí "Impostor Syndromem" (Syndrom podvodnice = pocit, že člověk není dost dobrý a že za jeho úspěchy může štěstí, případně náhoda spíš než jeho vlastní dovednosti). Ewa opakovaně vybízela všechny ženy k větší houževnatosti a odvaze.

Kudy se vydat?

Data Scientist, QA Engineer nebo DevOps Engineer. O těchto pozicích jsme slyšeli všichni, ale málokdo z nás tuší, jaké se za nimi skrývají odpovědnosti a co je třeba umět. Chantel Spencer-Bowdage z Girls in Tech tyto typické role v technologických oborech představila a ukázala pár bodů, které se hodí zvážit při hledání "té pravé" firmy. Těmi jsou třeba velikost a obor firmy, její kultura a vize.

Kromě inspirativních žen jednotlivé vstupy spojoval ještě (ať už manifestní nebo latentní) apel na to, abychom nepřestávali být zvědaví, abychom se chopili příležitostí, nebáli se selhání a nenechali se jimi paralyzovat. Slovem večera bylo jednoznačně "empower" (pro které čeština v této souvislosti nemá úplně výstižný ekvivalent).

Ženy ženám

Stejně jako témata, rozmanité bylo i publikum – alespoň co se týče oborového zaměření. Genderově bylo naopak dost homogenní. Mezi diváky se sice pár můžu objevilo, nicméně šlo spíše o výjimky a pódiu suverénně vládly ženy.

Podle našeho skromného úsudku konference Women in Tech naprosto splnila svůj účel. Atmosféra byla inspirativní, ale rozhodně ne patetická.

Účastníci (no, účastnice) odcházeli s rozšířenými obzory o tom, jakými cestami je možné se vydat. Součástí konference byly i nejrůznější workshopy. V předsálí se návštěvníkům představovali partneři akce, nabízeli možnosti vzdělání v technických oborech a vysvětlovali i případné uplatnění.